Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dozvuky zlomenej sánky ešte vníma a do súbojov sa nehrnie, no v koncovke už dal o sebe vedieť

Sportnet|Publikované 20. nov 2002 o 23:00

Poprad Predvídaví aj predpokladali, že v susedskom derby sa policajti s posledným celkom tabuľky toľko vytrápia. Práve možno preto, že išlo o derby,

ktoré je vždy nevyspytateľné, bol priebeh zápasu taký, aký bol. Oprávnene mali viacerí priaznivci Popradu aj samotní hráči ŠKP obavy, ako sa duel bude odvíjať, lebo snaživí Spišiaci, hoci majú nôž na krku, boli predsa len v miernej výhode. Od nich sa body naisto nečakali, kým pre domácich to bola povinnosť. A slovíčko musíš nemajú hlavne naši športovci príliš radi.

Nakoniec sa to skončilo podľa papierových prognóz, ale dlho mal favorit stvrdnuté rysy v obličaji. Zásluhu na plnom zisku mal aj útočník Miroslav Štefanka (na snímke vľavo v bielom), ktorý otvoril skóre. Bol to jeho druhý zásah v drese ŠKP od svojho príchodu na hosťovanie pod Tatry. Pravda, jeho včerajšia radosť bola vykúpená predošlými patáliami s nepríjemným zranením. Totiž práve duel proti Žiline, v ktorom sa premiérovo uviedol v koncovke, priniesol aj bolesť, pretože nastrelený puk mu zlomil sánku. "Mesiac som maródoval, mal som problémy s prijímaním stravy. Schudol som šesť kilogramov. Ešte stále mám zakázané prijímať tvrdšiu potravu, žuvať. Pomaly si zvykám na tradičnú stravu, rozmočené piškóty v mlieku a kašičky mi liezli krkom." Už vtedy, keď mal zdrôtovanú sánku, začal Miro chodiť na ľad, ale ešte chvíľu potrvá, kým prekoná zábrany a obavy z prípadného nárazu na citlivé miesto. "Keď sa dá, tak sa aj vyhýbam súbojom, aby som neinkasoval nejaký nepríjemný úder, hoci v hokeji je to zložité. V mojej kariére to bolo dosiaľ moje najnepríjemnejšie zranenie."

Uzdravený hráč tiež priznal, že súperenie so Spišiakmi nebolo príjemné. "Proti celku, ktorý nemyslí na tvorivosť, ale skôr deštrukciu, bránenie a spolieha sa na sporadické brejky, sa hrá ťažko." Lenže ani výkon hostiteľov nebol ani zďaleka optimálny, zrejme Popradčania urobili to najhoršie, čo mohli a prispôsobili sa výkonu hostí. "Toho sa treba v podobných dueloch vyvarovať. To sa nám, žiaľ, nepodarilo. Výsledok bol na hojdačke, nedali sme góly. Brankár rivala veľa pochytal, z tlaku, ktorý sme si miestami vytvorili, sme mali vyťažiť viac. Hlavne v prvej tretine sme mohli viackrát rozvlniť sieťku , lebo neskôr si Spišiaci viac dovolili a vyrovnali hru. Neviem si predstaviť, žeby sme nevyhrali. Bolo by dusno..."

Štefankov zásah padol po vyhranom buly, keď Valigura potiahol puk za bránku, naviazal na seba obrancu a strelec sa vystrčil k prvej žŕdke. Sopko sa presúval k opačnej žŕdke a Miro šikovne poslal puk nad vyrážačku. Autor gólu mal ešte zopár náznakov šancí, ale "nedostal som čisté puky, buď išli dozadu na hokejku alebo na korčule a po spracovaní sa gólman stihol zaujať dobré postavenie." Pred treťou tretinou za nerozhodného stavu sa Popradčania v šatni dušovali, že to nemôžu pustiť. "Vedeli sme, že počítajú sa body a je jedno, akým spôsobom vyhráme, len treba streliť viac gólov. Zomkli sme sa a dokázali nakoniec, hoci tesne, obstáť," zakončil postrehy M. Štefanka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.