Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Doživotne potrestaný rakúsky tenista neverí, že Nadal je čistý

Daniel Köllerer (Autor: TASR/AP)
SITA|25. sep 2013 o 16:33

Kolujú chýry, že jeho zdravotné odmlky sú v skutočnosti zamaskovanými suspendáciami tvrdí rakúsky tenista Daniel Köllerer.

VIEDEŇ. Pre korupčné správanie doživotne dištancovaný rakúsky tenista Daniel Köllerer obvinil Španiela Rafaela Nadala z dopingových praktík. Vyjadril názor, že funkcionári tutlajú prehrešky špičkových hráčov.

"Tomu, že on nič neberie, predsa nik neverí. Sedem mesiacov je mimo, vo februári sa vráti a vyhrá desať z dvanástich turnajov, na ktorých štartuje. To je nemožné! Nemožné!" zdôrazňoval 30-ročný Köllerer pre Sportwoche.

"Skúste si predstaviť, že by mal pozitívny nález - čo by to znamenalo pre tenis. Kolujú chýry, že jeho zdravotné odmlky sú v skutočnosti zamaskovanými suspendáciami. Ak to je naozaj takto a všetko sa deje pod zásterkou indispozícií, potom ide o bezhraničnú pretvárku."

"Crazy Dani" sa obul aj do iného španielskeho hráča Davida Ferrera: "Je či bol silný fajčiar. Keď raz hral proti mne, zapálil si desať minút pred zápasom. Potom ešte v treťom sete behal ako pokropený živou vodou, zatiaľ čo ja som už išiel na dreň."

Niekdajšieho 55. muža svetového rebríčka predvlani navždy vylúčili z tenisového diania pre machinácie, Športový arbitrážny súd (CAS) vo švajčiarskom Lausanne potvrdil platnosť dištancu v marci 2012.

Köllerer tvrdí, že nečisté ťahy sú na profi-úrovni bežné: "Medzi hráčmi ide o všeobecne známu vec. Napríklad v letných mesiacoch sú na hlavnom či challengerovom okruhu mnohé výsledky známe vopred. Niektorí prehrávajú v skorých štádiách turnajov, aby cez víkend mohli hrať v ligách družstiev. Takto inkasujú dvakrát. Najprv prémie na turnajoch a potom paušál od klubov."

Súvisiace články