Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dôslednosť sa Hunovi s pomocou Petríka vyplatila

Sportnet|Publikované 9. mar 2009 o 23:00

Odštartoval to dar z nebies. Polovicu zápasu sa včera košickí hokejisti trápili, k ich odkliatiu výrazne pomohol brankár Bystričanov Petrík, keď

obrovskou chybou doprial Hunovi pohodlne otvoriť skóre. Potom to už išlo, v rozpätí necelých štyroch minút bolo zrazu 3:0 a postup favorita do semifinále nabral jasné kontúry.

KOŠICE. Oceliari teda už len čakajú na svojho semifinálového súpera, ktorým bude lepší zo série Zvolen Liptovský Mikuláš, kde sú ešte karty otvorené.

Aj také chyby sú

Spočiatku to na spečatenie postupu príliš nevyzeralo, dlhé minúty Steel aréna na gól čakal márne. Napokon padol zo situácie, keď by ho nikto nečakal. Brankár Petrík však vo vlastnom oslabení rozohrával v rohu klziska ďaleko od svojej svätyne puk za bránku tak nešťastne, že ho prihral rovno na hokejku forčekujúceho Hunu. Ten to už mal ľahké, do úplne opustenej bránky nebol problém trafiť. "V oslabení som šiel za vyhodeným pukom. Videl som, že Vlk v rohu zabrzdil a Imro Petrík to hádzal po mantinely. Podarilo sa mi to zachytiť a do odkrytej bránky skórovať. Aj také chyby sa robia, pomohlo nám to, naštartovalo," skonštatoval autor kuriózneho zásahu Rudolf Huna.

Masku nesledoval

O necelé tri minúty dvíhal ruky na hlavu opäť Huna, dostal streleckú slinu i krídla. Hoci Bystričania mohutne protestovali, pretože pred dorážkou krídelníka HC zasiahol puk gólmana hostí evidentne do masky. "Ja som to nesledoval, pozeral som sa iba na puk. Ten sa odrazil a ja som ho trafil, hoci bol skákajúci."

Nechceli sa vracať

Východniari teda ukončili štvrťfinálovú sériu (4:1 na zápasy) pred domácim publikom. Pod Urpín sa už nikomu z hráčov HC rozhodne nechcelo, zvlášť po tom, čo tam raz ťahali jasne za kratší koniec a druhýkrát zvíťazili až po dráme samostatných nájazdov. "Určite. Chceli sme urobiť všetko preto, aby sme sa nemuseli do Bystrice vracať. Nielen my sme sa presvedčili, že sa tam hrá ťažko, napríklad i Slovan. Majú borcov, ktorí vedia hrať hokej. Zvolili dobrú taktiku, bránili a ťažko sa nám cez nich presadzovalo. Boli nepríjemným súperom, ale už sú za nami, my sa už musíme sústrediť na ďalšieho súpera."

Proti bratom by to bolo zaujímavé

Ak by to v semifinále vyšlo na Liptovský Mikuláš, pre Rudolfa Hunu by to znamenalo prestížny súboj proti súrodencom v drese protivníka. "To je ťažká otázka, či by som chcel hrať proti nim. Mikuláš to mal dobre rozohrané, škoda zápasu, v ktorom prehrali po predĺžení. Každopádne, proti bratom by to bolo zaujímavé."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.