Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Dosiahli dosť, chceli však viac

Sportnet|Publikované 13. mar 2009 o 00:00

Prípravu na hokejovú sezónu 2008/2009 poňali v Ice Aréne maximálne vážne. Rekordne zavčasu, už v júli, hokejisti novovzniknutého HC Prešov 07 už

korčuľovali na vlastnom ľade. Hrať na ňom chceli čo najdlhšie. Plány prvoligových Prešovčanov smerovali k baráži s extraligistami.

PREŠOV. Účinkovanie HC Prešov 07 napokon skončilo v semifinále. Šarišania v ňom neprešli cez víťaza základnej časti prvej ligy zo Spiša. Prvoligová sezóna v Prešove sa po tretej prehre so Spišskou Novou Vsou (na zápasy 1:4) ôsmeho marca skončila.

Ľudia sa na hokej vrátili

Skončený hokejový ročník bol pre Reného Puchera premiérový. Bývalý reprezentant sa pred sezónou stal prezidentom HC Prešov 07 a zároveň aj hráčom prvoligového tímu. "Premiérovo bolo mojím prioritným zámerom pritiahnuť prešovského diváka späť do hľadiska zimného štadióna. Tomu zodpovedala stratégia, ktorú sme budovali so športovým riaditeľom klubu Mariánom Velčekom a trénerom Petrom Křemenom. Predpokladali sme, že ak pritiahneme späť prešovských odchovancov, zvýši to prílev divákov do hľadiska. Tento proces sa nám podarilo naštartovať. Návštevnosť sa zvýšila, čím sme splnili náš základný cieľ," rekapituluje pre Prešovčanov už skončenú sezónu prezident klubu René Pucher. "Hokejové dianie v Ice Aréne určite ožilo. Dôkazom sú posledné zápasy sezóny, ktoré sledovali aj dve tisícky divákov. Nuž to v Prešove už dosť dávno nebolo."

Finále ušlo o chĺpok

Zvýšený záujem o hokej považuje však hrajúci prezident iba za čiastkový úspech. "Každý športovec by mal mať maximalistické ciele," mieni R. Pucher. "Po tom, ako sa nám podarilo káder dobudovať, chcel som s ním ísť čo najvyššie. Nazdávame sa, že mužstvo na to malo. Škoda smoly v závere, keď sa nám zranili viacerí hráči, prišli choroby. Aj to čiastočne ovplyvnilo naše výkony v ostatných zápasoch. Našou nevýhodou bolo aj to, že ako štvrtí po základnej časti sme narazili na najsilnejšie mužstvo v súťaži. Ak by sme o finále hrali s Trnavou či Piešťanmi, zrejme by naše šance hrať baráž stúpli. Systém súťaže je nastavený tak, že s extraligistami hrajú barážové zápasy dvaja najlepší prvoligisti. Chceli sme byť pritom, ponúknuť našim fanúšikom viac atraktívnych zápasov, možnosť vidieť naživo extraligových hokejistov. Boli sme blízko. Žiaľ, nevyšlo to. Najviac mrzí fakt, že šanca nám ušla o chĺpok."

Majú jasno, ako ďalej

Na začiatku sezóny sa v Prešove hovorilo o miestenke v prvej štvorke pred play-off. O niečom navyše verejne v klube nehovorili. "Čiastkové ciele sme teda splnili, hoci krôčik navyše chýbal. Napriek tomu sme v sezóne spravili dobrý základ pre budúcu, v ktorej už budeme chcieť viac," avizuje R. Pucher. "Verím, že väčšina hráčov ostane, vynasnažíme sa ho ešte citlivo doplniť, skvalitniť. Naše ciele pre budúcu sezónu sú jednoznačne vysoké. Prešov si zaslúži hokej na najvyššej úrovni. Dôkazom je opätovný záujem oň. Mám úplne jasné predstavy, ako by budúca sezóna mala v HC Prešov 07 vyzerať. S konkrétnosťami však nateraz na verejnosť nepôjdem. Veľa manažérskej práce čaká nielen mňa, ale aj mojich spolupracovníkov."

Súvisiace články