Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Dortmund zdolal Schalke 2:0, dostal sa na čelo bundesligy

Futbalisti Dortmundu sú po víťazstve nad Schalke 2:0 na čele bundesligy. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. nov 2011 o 17:32

V súboji Norimberga s Kaiserslauternom sa zrodila výhra domácich 1:0, v drese víťazov nastúpil v 78. minúte Adam Nemec.

BERLÍN. Borussia Dortmund zvíťazila v sobotňajšom dueli 14. kola najvyššej nemeckej futbalovej bundesligy nad Schalke 2:0 zásluhou gólov Roberta Lewandowskeho a Felipe Santanu. Úradujúci majster krajiny sa po triumfe opäť usadil na čele tabuľky.

Gólovú prestrelku videli diváci v Berlíne. Domáca Hertha BSC si napokon po remíze 3:3 podelila body s Bayerom Leverkusen.

Nováčik z Augsburgu vyhral prvýkrát doma, keď pokoril 2:0 VfL Wolfsburg. V súboji Norimberga s Kaiserslauternom sa zrodila výhra domácich 1:0, v drese víťazov nastúpil v 78. minúte slovenský útočník Adam Nemec.

Gól: 14. Chandler

Róbert Mak (Norimberg) sedel počas celého zápasu na lavičke náhradníkov. Adam Nemec (Kaiserslautern) hral od 78. minúty.

Hoffenheim - Freiburg 1:1 (1:0)

Góly: 24. Firmino - 90. Dembele

Erik Jendrišek (Freiburg) hral od 76. minúty.

Augsburg - Wolfsburg 2:0 (0:0)

Góly: 65. Brinkmann, 90.+ Kapllani

Hertha - Leverkusen 3:3 (2:1)

Góly: 7. a 82. Lasogga, 18. Toprak (vlastný) - 24., 64. a 79. Derdiyok