Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dorastenci Slavoja mieria na špicu tabuľky

Sportnet|Publikované 30. nov 2016 o 23:00

Kolkársky oddiel TJ Slavoj Veľký Šariš reprezentujú v súťaži štyri celky.

VEĽKÝ ŠARIŠ. V prebiehajúcom súťažnom ročníku 2016/2017 hrajú muži v československej Interlige, ženy v extralige, A celok v 1. lige východ a dorastenci v dorasteneckej lige východ. A práve posledne menovaným dorastencom sa zatiaľ darí najviac.

Po siedmich odohratých zápasoch sú na druhom mieste tabuľky spomedzi ôsmich účastníkov súťaže. Získali 12 bodov za šesť výhier a jednu prehru. Na vedúci FTC KO Fiľakovo síce strácajú dva body, no majú ešte zápas k dobru s PKŠ Košice.

Dlhoročnú funkcionárku a trénerku dorasteneckého družstva TJ Slavoj Veľký Šariš Ivetu Perecárovú sme požiadali o krátky rozhovor.

S akými ambíciami vstúpili do súťaže ?

V súťažnom ročníku 2016/2017 dorastenecké družstvo tvoria starší „ harcovníci“: Oliver Kažimír , Marián Foriš, Richard Kucko, Martin Slanina, a Kamila Vrbová. Pribudli dvaja nováčikovia – Stanislav Novotný a Soňa Makranská. A tak výmena hráčov, keďže táto kategória je vekovo obmedzená - od 12 až 18 rokov - nie tak dramatická ako to u dorastencov prakticky býva. Na základe tohto hráčskeho kádra, našim cieľom je postup do nadstavbovej časti tejto súťaže. To znamená, že v našej DL východ umiestniť sa na jednom z troch prvých miest, čím by sme sa kvalifikovali do turnajov o zisk titulu Majstra SR.

Ako sa doteraz darilo jednotlivým hráčom a hráčkam?

Ako to už v tejto kategórii býva zvykom , hráči sa tak povediac iba rozohrávajú, preto je veľmi ťažko hodnotiť ich hráčske umenie . Napriek tomu najväčšiu radosť mám momentálne z výsledkov Olivera Kažimíra, ktorý od začiatku sezóny podáva vyrovnané , kvalitné výkony, čím sa prebojoval aj do kádra rezervy Slavoja, účastníka 1.ligy Východ. Medzi „dospelákov“ sa svojimi výkonmi prebojovala aj Kamila Vrbová, ktorá je na súpiske ženskej extraligovej súťaže. Aj keď v súčasnosti trochu zaostáva za svojimi výkonmi z minulého roka, verím, že to je iba veľkou chcelosťou . Nechýba jej však vôľa aj chuť trénovať a tiež „počúvať“ trénera. A ak zo svojich nárokoch nepoľaví, verím, že sa kvalitné výsledky čoskoro dostavia. Martin Slanina sa zranil na začiatku súťažného ročníka, zatiaľ do súťaže nezasiahol. Marián Foriš je nesporne najväčší kolkársky talent , aký som za svojej trénerskej kariéry stretla. Je však na škodu, že najprv zranenie a v súčasnosti študijné povinnosti (maturitný ročník) mu nedovolia tento svoj talent rozvinúť naplno. Verím však, že aj napriek týmto povinnostiam sa do tréningového aj zápasového procesu zapojí naplno a tak pomôže nášmu družstvu v boji o čo najlepšie umiestnenie. Do hernej krízy sa v súčasnosti dostal aj ďalší „starší“ dorastenec Rišo Kucko a tak jeho výkony sú v súčasnosti ako na hojdačke, ale ako som už spomínala v tejto kategórii to nie je nič nezvyčajné No a naši nováčikovia - Stanko a Soňka – sa s kolkárňami iba zoznamujú, no aj napriek veľmi krátkej dobe aktívneho hrania som s nimi veľmi spokojná . Herne sa zlepšujú od zápasu k zápasu a tak verím, že tento pekný šport ich napokon úplne pohltí a budú tak skvelí kolkári , ak nie lepší, ako ich spoluhráči

Koľkokrát v týždni hráči trénujú ? Na čo sa treba hlavne zamerať v príprave kolkárov?

Tréningy sú dvakrát v týždni, mimo tréningových procesov, je však veľmi vhodné robiť aj doplnkové športy, keďže kolky sú nielen o dobrej kondícii, ale aj o presnosti a koncentrovanosti. A tak, je veľmi vhodný bicykel, ale tiež aj posilňovanie a plávanie.

Kto z tvojich bývalých zverencov ti robí, resp. robil najväčšiu radosť?

Nemôžem vyzdvihnúť nikoho, ale z mnohých vyrástli skvelí reprezentanti nielen nášho klubu, mesta, ale aj SR – Marek Olejňák, Stano Kováč, Lenka Klimková, Tomáš Roháľ, Erik Šaršala. Verím, že niektoré mená sa objavia aj v tohtoročnom reprezentačnom výbere SR na majstrovstvá sveta.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 47/2016, v predaji od utorka 29.11 do 5.12.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.