Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dorastenci sa postupových ambícií nevzdávajú

Sportnet|Publikované 11. sep 2002 o 22:00

Rožňava - Po 6. kole III. dorasteneckej ligy sú mladí futbalisti SP MFK Rožňava na tom dobre. Starší dorastenci boli pred zápasom v Poprade, ktorý

pod Tatrami prehrali, na 3. mieste o tri body za prvou Lokomotívou PČSP Košice s bilanciou 6 4 0 2, skóre 21:8 a 12 bodmi. Mladší hrajú skvele a ani v nedeľu nenašli premožiteľa a v Poprade vyhrali. Sú v tabuľke prví bez straty bodu a po šiestich dueloch mali bilanciu: 6 6 0 0, skóre 28:7 a 18 bodov.

Starší dorast

POPRAD - ROŽŇAVA 4:1 (2:0)

Gól hostí: J. Erdőfalvi

Ani zlepšený výkon oproti domácemu zápasu pred týždňom nekompletnému družstvu starších dorastencov úspech nepriniesol. Vývin stretnutia poznačili chyby hostí. Komentár trénera Júliusa Baltu: "Káder popradských hráčov tvorili až na dve výnimky 18-roční chlapci. V našom družstve boli len dvaja 18-roční, piati 17-roční a rovnaký počet ešte len 16-ročných hráčov. To je v tejto vekovej kategórii markantný rozdiel. Od začiatku súťaže s kolegom Mravcom v zostave iba improvizujeme, čo na hernej pohode, psychike a výkone chlapcov nepridáva. Nedokážeme nahradiť tých hráčov, ktorí hrajú v seniorskom mužstve. Aj preto prišli dve domáce prehry a teraz i neúspech v Poprade, inak mohli byť naše postupové ambície reálnejšie. Oni sú reálne aj naďalej, musí však prísť k dohode kompetentných funkcionárov a najmä, treba ustáliť kádre. Aby sme si udržali nádeje na postup, musíme zlepšiť chod hlavne v družstve starších dorastencov, ale to nie je iba v možnostiach nás trénerov."

Mladší dorast:

POPRAD - ROŽŇAVA 0:3 (0:2)

Góly hostí: L. Drobňák 2 (1 z 11m), L. Novák

Mladší chlapci aj v Poprade potvrdili svoju dobrú formu a slušnú výkonnosť. "Od začiatku stretnutia sme diktovali tempo a preferovali sme oku lahodiaci futbal. Domáci našu bránu ohrozili len ojedinele a na naše dobre rozbehnuté družstvo nestačili. Chlapci niektoré akcie prekombinovali a snažili sa hrať na jeden dotyk. Inak mohol byť výsledok ešte výraznejší. Strelecky sa prebudil v posledných dueloch Lukáš Drobňák. Pochvalu si zaslúži, nielen za trio body, ale i hru, celý kolektív," uviedol kormidelník mladších dorastencov J. Balta.

V sobotu čaká mladých hráčov Rožňavy v oboch kategóriách Sabinov. Zápas mladších na rožňavskom štadióne začína o 13,15 hod. a o 15,30 hod. s cieľom odčiniť dve prehry za sebou vybehnú na ihrisko ich straší spoluhráči.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.