Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dorastenci MFK oplatili prehru Slavii

Finálový súboj. Brankár MFK Košice S. Huk vyboxováva loptu zo šestnástky. (Autor: MFK Košice)
Sportnet|Publikované 17. aug 2009 o 22:00

Na výborne obsadenom mládežníckom turnaji v Košiciach vyhrali domáci futbalisti všetky tri zápasy a zaslúžene vyhrali celé podujatie.KOŠICE. Pred rokom sa vo finále mládežníckeho futbalového turnaja do 18 rokov v Košiciach stretli domáci MFK Košice so Slaviou Praha. Český klub vtedy vyhral 2:1. Rok s rokom sa zišli a 2. ročník skvele obsadeného turnaja mal rovnaké finálové vyvrcholenie. Teraz však už ťahali za dlhší koniec povrazu Košičania. Pražskému klubu oplatili vlaňajšiu prehru a rovnakým skóre ho tentoraz porazili. Košičania zvíťazili v konkurencii šiestich tímov zo Slovenska, Česka, Maďarska, Srbska a Anglicka. Počínali si ozaj vynikajúco.

Najprv brvná, potom góly

V samotnom finále začali lepšie Pražania a po ich strelách sa dvakrát zatriaslo brvno nad brankárom Hukom. Žlto-modrí sa však postupne osmelili a ešte do prestávky dvakrát skórovali. Najprv Kražeľ kolmo vysunul do šance Cuprišina, ktorý z uhla prudko centroval pred bránu, brankár vyrazil loptu pred Juniora, ktorého dorážka znamenala vedenie MFK. Druhý gól padol po rohu Skvašíka a hlavičke Gondoľa pri zadnej žrdi. Po prestávke Slavia prestriedala, vypracovala si tlak a strelila i kontaktný gól. Košičania kontrovali dvoma šancami Steinbergera, no na výsledku sa už nič nezmenilo. "Naše víťazstvo je o to cennejšie, že sme ho dosiahli v zostave iba s tromi hráčmi, ktorí sú v tejto sezóne končiacimi futbalistami v kategórii do osemnásť rokov. Kým Slavia nastúpila na finálový zápas len s takými hráčmi," poznamenal tréner MFK Richard Höger.

O rok Španieli alebo Japonci

Aj druhý ročník tohto turnaja sa vydaril na jednotku. Diváci v Krásnej, vo Vyšnom Opátskom, Barci či v Ličartovciach videli výborné zápasy a pekné góly. "V mene MFK Košice môžeme povedať, že sme veľmi radi, že sa nám podarilo zorganizovať turnaj aj napriek tomu, že sa nám nepodarilo získať a nájsť generálneho partnera a v rámci finančného zastrešenia i organizačného zabezpečenia sme to utiahli sami. Úroveň turnaja a zápasov bola výborná, spokojnosť vyslovili všetci účastníci. Po športovej stránke sa splnili naše očakávania, najdôležitejšie z pohľadu nášho družstva bolo, že naši hráči mali možnosť konfrontácie s družstvami z rôznych zahraničných futbalových škôl. Víťazstvo nášho klubu na turnaji je aj zadosťučinením z pohľadu klubovej filozofie, keď sa talentovaných hráčov snažíme posúvať do vyššej vekovej kategórie. Naše družstvo na turnaji vyhralo všetky tri zápasy. Všetkým klubom ďakujeme za účasť a za to, že prispeli k vysokej úrovni podujatia. O rok by sme do Košíc radi dotiahli klub zo Španielska alebo z Japonska," zhodnotil turnaj športovo-technický riaditeľ MFK Štefan Tarkovič.

SKUPINA A: Honvéd - Kruševac 3:2 (2:1), MFK Košice - Honvéd 3:1 (2:0), góly MFK: Steinberger, Cuprišin, Teixeira (11 m), MFK Košice - Kruševac 2:1 (1:0), góly MFK: Šipoš, Junior.

1. Košice 2 2 0 0 5:2 6
2. Honvéd 2 1 0 1 4:5 3
3. Kruševac 2 0 0 2 3:5 0

SKUPINA B: Slavia - Bolton 3:1 (2:1), Slavia - Slovan 2:1 (1:0), Slovan - Bolton 1:1 (0:1)

1. Slavia 2 2 0 0 5:2 6
2. Slovan 2 0 1 1 2:3 1
3. Bolton 2 0 1 1 2:4 1

Zápasy o umiestnenie

Finále: MFK Košice - Slavia Praha 2:1 (2:0). Góly MFK: Junior, Gondoľ.
O 3. miesto: Honvéd - Slovan 3:1 (2:0)
O 5. miesto: Bolton - Kruševac 1:1 (1:1), na pok. kopy 5:3

Celkové poradie: 1. MFK Košice, 2. Slavia Praha, 3. Honvéd Budapešť, 4. Slovan Bratislava, 5. Bolton Wanderers, 6. Napredak Kruševac

Za najlepšieho hráča vyhlásili Dionatana Teixeiru (MFK Košice), najlepším brankárom sa stal Jay Lynch (Bolton) a najlepším strelcom Krisztián Nagy (Honvédu).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.