Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dorastenci Lokomotívy prišli doma o vyše 20-bodový náskok

Sportnet|Publikované 20. okt 2005 o 22:00

Košice Dorastencom košickej Lokomotívy sa útok na majstrovský titul v zápasení voľným štýlom na domácich žinenkách nevydaril. Vo víkendovom treťom,

predposlednom kole Slovenskej dorasteneckej ligy (SDL) nevyužili šancu na zvýšenie 21-bodového náskoku na bratislavskú Dunajplavbu, naopak, "lodníci" z neho ukrojili 14 bodov. Záverečné dejstvo v telocvični na Horárskej ulici pri Dunaji v druhú novembrovú nedeľu teda sľubuje drámu do posledného hvizdu.

Košičania nastúpili oslabení o opory Jaroslava Stoklasa a Mariána Hutňana. Ich neúčasťou pre zdravotné dôvody niekoľkonásobný majster Slovenska Stoklas síce nastúpil na prvý zápas, no ihneď vzdal a bol neskôr diskvalifikovaný prišli o dôležitých 12 bodov, ktoré obaja borci v predchádzajúcich dvoch kolách klubu prinášali. Lokomotíva utrpela aj neúčasťou Pástora v najľahšej hmotnostnej kategórii. A tak je konečný rezultát ešte výborným vysvedčením pre dorastencov, ktorí na žinenke bojovali ako levy. Najmä výkony Mareka Okoša a Jakuba Kačeňáka dvíhali zo sedadiel. Obaja vyhrali najdôležitejšie duely s Bratislavčanmi a nebyť ich, do posledného dejstva ligy by išli s náskokom už Bratislavčania. Okoš vyhral nad Dubom a Kačeňák nielen nad Masarykom, ale aj nad Barthom. Stabilných sedem bodov klubu zabezpečil Laco Szabó, dôležité boli aj tri body Martina Šimočka, ktorý podal veľmi dobrý výkon. Košičanom prišlo vhod aj víťazstvo mladého Staroľubovňančana Erika Štefaňáka, štartujúceho v 58-ke za Prievidzu, trénujúceho však od septembra v Košiciach, nad favorizovaným Bratislavčanom Bachmanom. Tréneri i fanúšikovia košickej Lokomotívy čakali viac od Štefana Korbu, ktorý nezvládol zápas s Dudášom z Trenčína. Napokon však Košice vyťažili z minima takmer maximum, pretože Bratislava prišla do Košíc v najsilnejšom zložení. Navyše, v snahe eliminovať body v 96-ke "naliala" René Matejova o váhu vyššie a neúčasťou reprezentanta Hutňana v tejto hmotnostnej kategórii získala na Košice dôležitých deväť bodov. Finále SDL v Bratislave bude teda veľmi zaujímavé a napínavé.

"Už pri hlásení váh som vedel, že nastupujeme s mankom minimálne 16 bodov. Okrem chorých Stoklasa a Hutňana som nemal k dispozícii ani Martina Pástora, ktorý bez predchádzajúceho ospravedlnenia alebo upozornenia na nejaký problém neprišiel na ligu! Chcem preto poďakovať všetkým chlapcom za ich výkony. Zápasili veľmi dobre a udržali aspoň aký-taký náskok pred posledným kolom. Svoje maximá podali nielen Okoš, Kačeňák, ale aj Rišo Hudec a Martin Židzik, hoci prehrali s juniorským reprezentantom Ondrejkovičom z Dunajplavby. Škoda prehry Jara Kaletu s Bachmanom, Patrik Koško stále nevie nájsť recept na Šimka, no aj s ich výkonmi som spokojný. Viac som čakal od Števa Korbu, Dano Sádecký bol o váhu vyššie. Nováčik a neskúsený Michal Hamžík štartoval v 120-ke len s cieľom získať bod. O tri týždne musí každý jeden Košičan podať maximálny výkon. Musíme obsadiť takmer všetky váhy a zabrať. Ináč sa obávam o splnenie cieľa, ktorým je titul," povedal tréner Lokomotívy Košice Miroslav Jedlička.

Dorastenci Košíc v 3. kole - do 54 kg (6): 2. Židzik, 3. Hudec, do 58 kg (8): 3. Kaleta, 4. Sciranka, do 63 kg (7): 1. Szabó, 2. Okoš, do 69 kg (13): 1. Kačeňák, 4. Šimočko, do 76 kg (10): 3. Koško, 4. Zrelák, do 85 kg (7): 4. Korba, 5. Sádecký, do 120 kg (6): 6. Hamžík.

Družstvá v 3. kole: 1. Bratislava 65 bodov, 2. Košice 51, 3. Komárno 46, 4. Bánovce n.B. 18, 5. Prievidza 16, 6. Rim. Sobota 7, 7. Trenčín 4.

Po 3. kole: 1. Košice 170, 2. Bratislava 163, 3. Komárno 107, 4. Prievidza 59, 5. Bánovce n.B. 56, 6. Slávia Snina 29, 7. Rim. Sobota 20, 8. Trenčín 14.

POZVÁNKA

Zápasnícky klub Lokomotíva Košice robí nábor žiakov do prípraviek: 7-10-ročných. Šancu majú i ťažšie váhy. Záujemcovia sa môžu denne prihlásiť v telocvični ZK Lokomotíva od 15. do 17. hodiny, alebo na t. č. - Marcel MIČEK: 0903 749 820

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.