Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Dorastenci Lokomotívy majstrami Slovenska vo voľnom štýle

Sportnet|Publikované 14. nov 2006 o 00:00

Bratislava - Mladí voľnoštýliari Lokomotívy Košice vyhrali v sobotu posledné, 4. kolo Slovenskej dorasteneckej ligy (SDL) a získali tituly majstrov

Slovenska. Košičania dominovali na žinenkách najväčšieho rivala Dunajplavby Bratislava, vyhrali v piatich z celkovo desiatich hmotnostných kategórií a osembodová výhra v kole im priniesla vytúžené celkové víťazstvo o 24 bodov práve pred Bratislavčanmi. Tretie Bánovce n. Bebravou zaostali za východniarmi o neuveriteľných 136 bodov.

Hoci sa Dunajplavba v sobotu pokúsila o zvrat v celkovom hodnotení, Košičania rišli do bratislavského prístavu nielen so 16 bodovým náskokom, ale najmä správne nabudení a koncentrovaní a od prvého hvizdu rozhodcu nenechali nikoho na pochybách, že víťazstvo v lige si už z rúk nepustia. Tvorili jednoliaty kolektív, ktorý držal spolu aj mimo žinenky. Vzájomné povzbudzovanie a hecovanie sa do bojov na ceste za konečným prvenstvom bolo obdivuhodné nielen teraz v sobotu, ale pri podpore fanklubu aj počas 3. kola ligy pred dvoma týždňami v Košiciach a bolo v rámci slovenského zápasenia málo vídané. Menší fanklub Lokomotívy vycestoval aj do Bratislavy. A hoci sa Bratislavčania snažili znervózniť Košičanov, napríklad odobratím bubna, či vyhláseniami hlásateľa, aby obmedzili povzbudzovanie počas hlásenia, na celkový úspech borcov Lokomotívy to nemalo vplyv. K výborným výkonom pri Dunaji sa vytiahol najmä Ondrej Blaško, ktorý víťazstvom nad Konečným z Bratislavy výrazne prispel k výhre klubu. Oceniť treba aj Mareka Okoša. Ten, hoci hendikepovaný zranením menisku v pravom kolene Marek už v nedeľu šiel do nemocnice na operáciu dokázal odčiniť výkon spred dvoch týždňov a postavil oboch Bratislavčanov do úlohy štatistov. Veľmi dôležité bolo aj víťazstvo Jara Kordaniča vo finále nad Barthom či víťazný "comeback" Richarda Hudeca. A keď sa Košičania mohli opäť spoľahnúť na svoje najväčšie opory Dana Sádeckého a Mariána Hutňana, o ich celkovom úspechu už nebolo pochýb.

Výsledky Košičanov v 4. kole SDL 2006 - do 46 kg: ...2. Peter Pástor, do 50 kg: ...2. Patrik Vrabel, do 54 kg: ...2. Jaroslav Stoklas, do 58 kg: 1. Richard Hudec, 2. Ondrej Blaško, do 63 kg: ...2. Jakub Kačeňák, ...5. Erik Štefaňák, do 69 kg: 1. Marek Okoš, ...5. Matej Deák, do 76 kg: 1. Jaroslav Kordanič, do 85 kg: bez obsadenia, do 96 kg: 1. Daniel Sádecký, do 120 kg: 1. Marián Hutňan.

Družstvá v 4. kole: 1. Košice 65 b., 2. Bratislava 57, 3. Bánovce n.B. 27, 4. Rim. Sobota 27, 5. Prievidza 26.

Konečná tabuľka SDL 2006: 1. Lokomotíva Košice 249, 2. Dunajplavba Bratislava 225, 3. Bánovce n.B. 107, 4. Rimavská Sobota 100, 5. Prievidza 95. (mh)

Súvisiace články