Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dopravári si odskočili na zárobky do Kroměříža

Sportnet|Publikované 14. aug 2007 o 22:00

Košice Slovenskí nohejbaloví reprezentanti, ale aj hráči DPMK Košice dostali od trénera Jaroslava Žigalu voľno. Dovolenkové obdobie si trio

Košičanov spestrilo po svojom vystúpením na medzinárodnom turnaji v Kroměříži, kde sa zúčastnilo o Pohár Květoše Malíka. Vlani na prvom ročníku toto podujatie dopravári v zložení Milan Ižol, Patrik Perun, Ján Brutovský vyhrali. Počas víkendu teda obhajovali prvenstvo. A boli úspešní.

"Turnaj sme vyhrali v trochu pozmenenom zložení. Namiesto Milana Ižola, ktorý mal pracovné povinnosti, hral v Kroměříži Martin Perun," povedal po návrate z Moravy Ján Brutovský. V konkurencii šestnástich tímov sa na turnaji trojíc predstavili aj Bratislavčania. Pravda, tí nemali také ambície ako trio majstrov sveta z Košíc. Družstvá hrali v štyroch štvorčlenných skupinách, pravda do vyraďovacích bojov postupovali všetci.

"Musím priznať, že sme sa trápili. Od turnaja Šacung, ktorý sme pred dvoma týždňami vyhrali, sme vôbec netrénovali. Síce sme víťazili, no vôbec nie ľahko. Aj tímy z Moravy nám dali zabrať. Najťažší sa nám javil semifinálový duel. Na českého reprezentanta Kalasa a jeho spoluhráčov sme chceli naraziť až vo finále, no stretli sme sa už pred jeho bránami. A hoci sme mali trochu obavy, zapli sme v pravý čas. Vyhrali sme po dvoch setoch 10:4 a 10:7, teda celkom jednoznačne. Vo finále sme hrali proti Čakoviciam. A nezačali sme vôbec dobre. Prvý set sme prehrali 6:10. A potom sme zabrali, ďalšie dva sety vyhrali 10:2 a 10:7," vrátil sa Brutovský k úspešnému vyvrcholeniu turnaja.

Aj v Kroměříži bolo o čo hrať. Pre víťaza bolo určených 17-tisíc českých korún. "Nakoniec sme si prevzali 15-tisíc. Keďže sme boli bez trénera, delili sme si to troma. Aj keď sme si hradili cestovné zo svojho, oplatilo sa vybrať sa na Moravu. Vlastne, my sme tam išli vyslovene preto, že sme vedeli o veľmi slušných cenách. Vlani sme zinkasovali dvanásťtisíc, teraz ešte viac. V Česku sú turnaje veľmi dobre dotované. A nielen tie špičkové. Aj v krajskej súťaži, ako nám to vraveli Česi, je dotácia 50-tisíc korún. Na Slovensku niečo také nefunguje. Tu ani nemáme turnaje, na ktorých by ste mohli aspoň čosi zarobiť," porovnával Jano pomery u nás a za riekou Morava, kde je podujatí ako maku a takmer všetky so zaujímavými cenami. Takže sa oplatilo spestriť si čas dovoleniek, obhajoba prvenstva bola úspešná. "No a teraz sa musím učiť na skúšky. Študujem na Technickej univerzite, na budúci týždeň mám ešte dve skúšky."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.