Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Doplatil Janko Lehotský na svoju "nenažratosť"?

Sportnet|Publikované 29. okt 2006 o 23:00

V ľadovej show Hviezdy na ľade je po piatkovom večere už len sedem párov. Z hry vypadol Janko Lehotský a jeho krasokorčuliarska partnerka Dita

Šindlerová. Práve tento pár s najstarším účastníkom show končil v doterajšom priebehu najčastejšie zo všetkých v "ľadovej sprche". Opravnú jazdu musel absolvovať až šesťkrát. Tá ostatná sa mu stala osudnou.

Pikantné je, že hudobník Lehotský vypadol krátko po tom, čo z vážnou tvárou vyhlásil pred štábom: "Zaslúžim si oveľa viac peňazí, ako ostatní, pretože v 'ľadovej sprche' som bol najčastejšie. A v mojom veku korčuľovať ešte aj po polnoci je už dosť riziková záležitosť. Mohol by som niekomu ublížiť, nielen sebe. Napríklad by som vyletel medzi divákov." Produkcia mu zo žartu navrhla zvýšenie honoráru o 2,50 Sk. A keďže Janko je veselá kopa, túto "lukratívnu" ponuku prijal. Žeby sa mu stala osudnou práve jeho "nenažratosť"?

Súťaž však napokon opustil so cťou. Jeho súperkou v opravnom kole bola prekvapujúco jedna z najväčších favoritiek celej show Karin Haydu.

"Keď som videl svojich súperov, bolo mi všetko jasné. Počítal som s tým a v podstate som rád, že budem mať chvíľku trochu inú prácu, pokoj. Bude mi ľúto za kolektívom, ale určite sem ešte prídem," povedal po skončení piatkového kola Lehotský, ktorý bol známy aj tým, že napriek neskorej nočnej hodine odkorčuľoval svoje "opravné" choreografie minimálne tak, ako tie v hlavnom programe.

Na súťaž bude mať dobré spomienky. "Vo svojom veku skúšam rôzne, takpovediac adrenalínové športy. Medzi ne patrí aj toto korčuľovanie. Je to veľmi vrtkavý

šport. Aj pre profesionálov. Keď som sa napríklad rozprával s Jozefom

Sabovčíkom, aj on povedal, že nie je problémom spadnúť ani takým ľuďom, ako je napríklad on či majstri sveta," skonštatoval ďalej s úsmevom Lehotský, ktorý počas korčuliarskej šou zhodil zhruba štyri kilá.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.