Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Donovalský polmaratón bežcom prial

Spišiak Kamas. (Autor: db)
Sportnet|Publikované 4. júl 2017 o 22:00

Štartovná listina obsahovala mená vyše 200 vytrvalcov.

Počas poslednej júnovej soboty súťažili bežci i na Donovaloch. Prekonávali polmaratónsku trať dlhú 21,1 km vedúcu náročným terénom.

Štartovná listina obsahovala mená vyše 200 vytrvalcov z rôznych oblastí Slovenska a Česka. Na štart sa ich napokon postavilo 197 a v cieli bolo klasifikovaných o šesť menej.

Medzi mužmi dominoval 41-ročný Martin Plačko z ŠK Bradlan Brezová.

Skvelý Sviťan Svočák

Na vynikajúcom druhom mieste v celkovom poradí bez rozdielu veku so stratou 20 sekúnd na víťaza preťal cieľovú pásku 26-ročný Sviťan Martin Svočák, organizátor známeho ALS Podtatranského polmaratónu.

„Bežal som tu prvý raz. Špecializujem sa iba na behy v teréne a tento mi sadol. Nastúpil som v záverečnom kopci, dostal som sa na čelo, ale posledné metre pred cieľom sa bežali po asfalte a tam ma prešprintoval Martin Plačko, ktorý sa oproti minulému roku zlepšil o 5 minút. Vo finiši som na neho nemal, prvenstvo si vybojoval zaslúžene,“ dodal po skončení podujatia skromný mladý športovec.

Výborný Spišiak Kamas

Naopak – skúsenosti s touto náročnou, ale peknou trasou mal Spišiak Tomáš Kamas, ktorý tu vlani dobehol celkovo druhý. Tentoraz sa musel uskromniť s celkovou bronzovou priečkou.

„Bežalo sa za veľmi pekného a horúceho počasia (štart o 13.00 hod) pri teplote 30 stupňov Celzia. Spočiatku som sa držal vo vedúcej šestici. Táto sa pomaly začala rozpadávať a ostali sme len traja. Spolu sme bežali až po 19. km. V kútiku duše som pomýšľal aj na prvenstvo, ale nevadí – s celkovou treťou priečkou som spokojný, oproti minulému roku som sa zlepšil o pár sekúnd,“ spresnil svoje vystúpenie 41-ročný veterán.

Absolutórium si zaslúžia všetci traja medailisti v celkovom poradí, pretože dokonca bežali rýchlejšie ako minuloročný víťaz.

Bronz pre Švarcpacherovú

Pre úplnosť dodávame, že ďalšie medailové umiestnenie do podtatranského regiónu – bronz v kategórii do 39 rokov prináša 27-ročná Denisa Švarcpacherová z klubu Šport Rysy.

Z výsledkov

Muži do 39 rokov:

1. Martin Svočák – Svit behamesrdcom.sk – 1:38:42 hod (celkovo 2.)

Muži od 40 rokov:

1. Martin Plačko – Brezová pod Bradlom 1: 38:22 (celkový víťaz), 2. Tomáš Kamas – Tatran Spišská Nová Ves – 1:40:19 hod (celkovo 3.)

Ženy do 39 rokov:

1. Nichaela Kúdeľová – Svetielko nádeje – 2:09:36 hod (medzi ženami 3.), 3. Denisa Švarcpacherová – Šport Rysy klub – 2:26:20 hod

Ženy od 40 rokov:

1. Anna Zvarová – Svetielko nádeje – 2:02: 17 hod (celková víťazka), 2. Andrea Grendová – SKI FANS Revúca – 2:06:27 hod (medzi ženami 2.)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.