Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Doneck vyhral 3:1 v Záhrebe aj zásluhou Laca a Podhradského

SITA|Publikované 4. jan 2014 o 15:41

Dinamo Minsk vyhralo v Moskve nad Spartakom. Duel v Sokoľnikách otočilo vďaka českému útočníkovi Zbyňkovi Irglovi.

MOSKVA. Bieloruské Dinamo Minsk zvíťazilo v úvodnom sobotňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy na ľade Spartaka Moskva 2:1.

Zverenci slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča prehrávali od 25. minúty po presnom zásahu domáceho Vladimira Pešechonova.

Duel v moskovských Sokoľnikách však dokázali otočiť predovšetkým vďaka českému útočníkovi Zbyňkovi Irglovi, ktorý najprv v 33. minúte prihral na vyrovnávajúci gól Alexejovi Jefimenkovi a v záverečnej časti hry sám rozhodol o triumfe Minska.

V druhom zápase zvíťazil Donbass Doneck na ľade Medveščaku Záhreb 3:1. Pri druhom góle Donecka, ktorý strelil Kagarlickyj, asistoval slovenský obranca Peter Podhradský.

Za hostí odchytal celý zápas Ján Laco, ktorý zneškodnil 27 striel Medveščaku a mal 96,43-percentnú úspešnosť zákrokov.

Spartak Moskva - Dinamo Minsk 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 25. Pešechonov - 33. Jefimenko, 41. Irgl

Medveščak Záhreb - Donbass Doneck 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Góly: 2. Glumac - 8. Kašpar, 26. Kagarlickyj (PODHRADSKÝ), 60. Dadonov