Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Donbass vylúčili z KHL, Slováci si hľadajú nové kluby

Ján Laco si asi bude musieť nájsť nový klub. (Autor: SITA)
Vojtech Jurkovič, TASR|Publikované 18. jún 2014 o 11:10

Klub z Donecka o licenciu nepríde a po roku by sa mal do súťaže vrátiť.

BRATISLAVA. Prezident KHL Alexander Medvedev sa spolu so šéfom Donbassu Borisom Kolesnikom dohodli, že klub nebude v budúcej sezóne hrať v KHL.

„Tušil som to už pár dní. V Donecku je zlá situácia, za týchto podmienok sa tam nedá hrať. Neviem si pomyslieť, že by som sa tam vydal s rodinou,“ povedal pre SME 32­-ročný účastník nedávnych majstrovstiev sveta v Minsku i olympiády v Soči Ján Laco.

Spolieha sa na agenta

„Zatiaľ vyzerá všetko zložité, neostáva mi nič iné iba dôverovať svojmu agentovi,“ dodal Laco, ktorý sa na novej ročnej zmluve s klubom dohodol iba ústne krátko pred majstrovstvami sveta.

Nepriaznivá politická situácia na Ukrajine nedávno vyústila do rozsiahleho požiaru v domácej Arene Družba. Donbass však o licenciu nepríde a po roku by sa mal do súťaže vrátiť.

Poprad by mu vyhovoval

„Mne by vyhovovalo, ak by sme hrali napríklad v Poprade, ale vedenie KHL je proti. Nie je vylúčené, že moja zmluva bude ukončená a stanem sa voľným hráčom.

Poľa predstaviteľov Donecka by mal tím odohrať najbližšiu sezónu v ukrajinskej lige.

„To rezolútne vylučujem. Hokejovo by sme výrazne klesli. Som pripravený na to, že túto sezónu odohrám v niektorom inom klube v KHL,“ povedal Lacov spoluhráč z Donbassu, 34­ročný obranca Peter Podhradský. Ten má s Donbassom podpísanú zmluvu na ďalšie dva roky.

Odchovanec bratislavského Slovana trénuje v Bratislave, kde sa najprv doliečoval po artroskopickej operácii členka.

Podhradský čaká zmenu

„Neprekvapilo ma, čo sa stalo. Neviem, kde bude Donbass pôsobiť. Ja mám zmluvu postavenú na KHL. Už so mnou komunikoval môj ruský agent. Vyzerá to, že skončím inde,“ povedal Podhradský, ktorý sa po artroskopii zatiaľ venuje hlavne cyklistike.

Ukrajinský klub oznámil, že ani mládežnícky tím Mladá Garda Doneck nebude pôsobiť v budúcom ročníku Medzinárodnej hokejovej ligy.

Predzvesťou zlých správ bol aj odchod trénera Donecka Andrej Nazarova, ktorý v kazašskom klube Barys Astana vystrieda Fína Ariho-Pekkiho Selina.

„Škoda, v mierových časoch sme sa tam cítili dobre, dcére sa páčil detské ihriská. Vo futbalovom Šachťare som mal aj českého kamaráta Tomáša Hubschmanna. Vzájomne sme si pomáhali s lístkami.“

Ján Laco sa v stredu prvýkrát prešiel po prvom ľade v jeho JL aréne. Slávnostne ju otvoria 28. júna.

Autor: Vojtech Jurkovič, TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.