Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dominika si poplakala

Sportnet|Publikované 22. apr 2007 o 22:00

Z českého tímu vyžaroval silnejší kolektívny duch.

„V tréningu sme hrali výborne. Cítili sme formu, verili sme si. Chceli sme s Luckou rozhodnúť o našom víťazstve a postupe už v prvých troch zápasoch. Vyšlo to,“ sebavedome vravela po víkendovom zápase Slovensko - Česko (0:5) v Pohári federácie líderka tímu hostí Nicole Vaidišová. Sama sa v singloch zaslúžila o dva body, tretí pridala Šafářová. Potom sa zápas už len dohrával.

Češky mali s Vaidišovou a Šafářovou vyrovnanejší tím a bolo z neho cítiť silný kolektívny duch. Slovenky nastúpili s Danielou Hantuchovou, no hráčky pôsobia v tíme skôr ako sólistky.

„Škoda prvého setu. Za stavu 5:2 ma rozhádzalo rozhodnutie čiarového rozhodcu. Doteraz som presvedčená, že loptička bola v aute,“ povedala Hantuchová o dôležitom momente v úvodnom zápase so Šafářovou. Naša hráčka stratila koncentráciu a súperka vyrovnala na 5:5. Česká dvojka zvládla lepšie tajbrejk aj rozhodujúci tretí set. „Lucie hrala agresívne, dosiahla štyridsať víťazných loptičiek. Proti ľaváčke sa vždy hrá nepríjemne, jej servis sa ťažko returnoval. V rozhodujúcich chvíľach bola lepšia, vyhrala zaslúžene,“ vravela Hantuchová. Svoj sobotňajší výkon označila za lepší priemer.

Dominika Cibulková bola v druhom singli blízko veľkého prekvapenia. S favoritkou Vaidišovou vyhrala prvý set a v treťom dotiahla z 3:5 na 5:5. Štvortisícové hľadisko sa dostalo do vytrženia.

„V tej chvíli som si až príliš uvedomovala, aký je stav. Ako blízko mám k víťazstvu. A to som nemala. V nervozite som úplne zbabrala gem pri mojom podaní. Skúsená Vaidišová mi už nedala šancu. Mrzí ma to,“ vravela 17-ročná Bratislavčanka. Má veľké tenisové srdce, po prehre si aj poplakala. A potom ešte raz, keď si prečítala povzbudzujúcu esemesku od nášho daviscupového reprezentanta Hrbatého: „Dominikovi som v Sibamac aréne vždy závidela skvelú atmosféru v Davisovom pohári. Teraz som ju zažila na vlastnej koži. Diváci boli fantastickí. Pre toto sa oplatí hrať tenis,“ povedala Cibulková.

Za stavu 0:2 na zápasy sa včera o zvrat pokúsila Hantuchová, no v súboji jednotiek ľahko stratila prvý set a k svojej, rýchlej, agresívnej hre sa dostala až v druhom za stavu 2:4 po sérii chybných výrokov čiarových rozhodcov. Vaidišová po nich znervóznela. No keď sa česká tenistka v treťom sete skoncentrovala, už mala zápas pod kontrolou.

Víťazstvo a postup tímu hostí si užil aj 14. hráč svetového rebríčka ATP Tomáš Berdych, ktorý hneď na druhý deň po semifinále v Monte Carlo prišiel do Bratislavy povzbudiť svoju priateľku Šafářovú.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.