Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Dominik Toporcer: Keď rozbehnem svoj ground and pound, už sa nezastavím (rozhovor)

Vladimír Bilohuščin|Publikované 15. feb 2021 o 01:00

Pit Gym levoča vychováva ďalší veľký talent.

Slovenská scéna produkuje stále viac nových talentov, o ktorých budeme určite ešte počuť. Jedným z nich je aj 17-ročný Dominik Toporcer zo Spišského Štvrtku. Pod vedením trénera Dávida Kedžucha má na konte už 12 amatérskych zápasov a okrem domácich turnajov sme ho mohli vidieť aj na podujatiach I Am Fighter.

Ako si sa dostal k MMA?

K MMA som sa dostal tak, že už skôr som sledoval Oktagon, UFC a ich šou The Ultimate Fighter. To bol môj taký prvý kontakt s MMA. Na prvý tréning do levočského Pit Gymu som sa dostal cez kamaráta, s ktorým som hral futbal za Spišský Štvrtok.

Ako dlho sa už venuješ MMA a čo ťa motivovalo s týmto športom začať?

V januári to boli 2 roky, čo sa venujem MMA. Najviac ma k tomuto športu motivoval môj strýko, ktorý sa venuje boxu. Keď som bol menší, tak častokrát ma učil boxovať, čiže už odmalička som bol tak trošku spojený s bojovými športmi.

Ako vyzerá tvoj tréningový cyklus?

Keď som v príprave na zápas, tak tréningy mávam 2x do dňa. Čiže ráno si dám sám nejaký kondičný tréning, alebo ešte keď boli otvorené fitká, tak som chodil tam a večer klasický tréning v klube.

Aký štýl boja najviac obľubuješ? V čom si nebezpečný?

Najviac obľubujem postoj, tam sa cítim lepšie ako na zemi. Nebezpečný mám asi aj ground and pound, to keď rozbehnem, tak už sa nezastavím.

Ty máš na konte už 12 zápasov (6-5-1) u amatérov. Ktorý bol najťažší a na druhej strane, na ktorý najradšej spomínaš?

Najťažší zápas bol asi môj tretí amatérsky zápas, vtedy som si prvýkrát siahol na dno svojich síl. Najradšej spomínam na môj úplne prvý zápas, vtedy som bol po výhre ako odtrhnutý z reťaze (smiech).

V I Am Fighter som mal tri zápasy. Prvý som prehral s Petrom Beranom, potom som dostal druhú šancu, ktorú som využil, keď sa mi podarilo vyhrať nad Jánom Čábelkom po 4 kolách na body. Tretí zápas som prehral nad Tomášom Nemečkom v prvom kole na TKO.

Ale tak účinkovanie v tomto projekte Street fighter môžem hodnotiť len pozitívne, pretože tá atmosféra, ktorú vytvárali diváci bola úplne TOP a taktiež zápasy boli veľmi kvalitné.

Veľa bojovníkov, ktorí majú na konte okolo 10 amatérskych zápasov už rozmýšľajú nad profi kariérou. Ako si na tom ty?

Na prechod do profi MMA mám ešte čas. Chcem sa najprv poriadne vyzápasiť u amatérov, nazbierať čo najviac skúsenosti a potom uvažovať o prechode do profi MMA.

Aké sú tvoje sny v MMA, kam to chceš dotiahnuť?

Mojím snom je si vybudovať úspešnú kariéru v Oktagone, KSW alebo neskôr aj UFC.

Kto je tvojím vzorom vo svete MMA?

Vzorom vo svete MMA je určite Conor McGregor. Veľmi sa mi páči jeho striking a to jeho vystupovanie (trash talk).

Kde ťa môžeme najbližšie vidieť zápasiť?

Najbližšie ma môžete vidieť na SOMMA Cup 3, ktorý sa bude už konať 27. februára.

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články