Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dominik Pec sa teší na extraligovú premiéru

Dominik Pec ešte v extralige nechytal. (Autor: Jäzva)
Sportnet|Publikované 27. máj 2009 o 22:00

Ak sa situácia nezmení, košický hokejový klub neangažuje pred sezónou iného brankára, v sezóne 2009/2010 by mal byť tímovou jednotkou Július Hudáček. A chrbát by mu mal kryť košický odchovanec Dominik Pec. Ten doposiaľ čaká na prvý extraligový štart.

Ak sa situácia nezmení, košický hokejový klub neangažuje pred sezónou iného brankára, v sezóne 2009/2010 by mal by tímovou jednotkou Július Hudáèek. A chrbát by mu mal kry košický odchovanec Dominik Pec. Ten doposia¾ èaká na prvý extraligový štart.

Košice. Hokejisti HC Košice sú v plnej tréningovej záaži. V tíme obhajcu titulu je aj brankár Dominik Pec. Dvadsaštyriroèný klubový odchovanec zatia¾ doma nebol prorokom. Raz sa už ocitol na extraligovej súpiske Košíc, no Ján Laco a Imrich Petrík ho vtedy do bránky nepustili.

Pri Petríkovi a Lacovi bez šance

"Pred èasom to bolo iné. Bol som v celkom inej pozícii. Pri Lacovi a Petríkovi nemal šancu dosta sa do bránky. Teraz len budem dúfa, že sa mi to podarí. Košice ma vychovali a ja cítim potrebu nieèím im to splati," zdôveril sa Dominik.

Kamaráti s Hudáèekom

Július Hudáèek je síce mladší ako Dominik, no predsa len v najvyššej súaži už èosi odchytal. Svojho kolegu vníma Pec takto: Hudáèek patrí medzi ve¾ké slovenské talenty. Je perspektívny, šikovný, pracovitý a skromný. Nevnímam to tak, že je mladší ako ja, mám sa dokonca èo od neho uèi. Spoznali sme sa, keï prišiel párkrát chyta na farmu v Trebišove. Vychádzame spolu, sme kamaráti."

Chce obstá

Doposia¾ pôsobil v prvej lige. V Humennom, Prešove a v Trebišove, teraz by sa rád ukázal v dobrom svetle v extralige a aspoò èo-to odchytal. "Viem, že extraliga je iný level. Hráèi v nej sú rýchlejší, šikovnejší, viac premýš¾ajú. Práve preto sa teším a pripravujem maximálne poctivo tak, aby som obstál."

Nepremýš¾a, èi niekto príde

Na to, èi do mužstva na poslednú chví¾u predsa len nepríde ïalší gólman, nemyslí. "Toto je skôr otázka pre vedenie. Košice sú klub s najvyššími ambíciami. Nezamýš¾am sa nad tým, èi do mužstva ešte niekto príde. Trénujem tak, že keï príde moja chví¾a, aby som ju naplno využil. Chcem ukáza, že mám na extraligu," vyhlásil Dominik Pec.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.