Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Dominik nemá rád neznámych hráčov

Sportnet|Publikované 17. jan 2006 o 23:00

Jediný slovenský tenista v mužskej dvojhre Australian Open láka mnohých krajanov do hľadiska. Nasadený Dominik Hrbatý, ktorý je v Melbourne vedno s priateľkou a trénerom Tiborom Tóthom a tradične, už 10 rokov, býva u rodiny Markušovcov, včera potešil

Dominik Hrbatý odvracia loptičku proti Oliverovi Marachovi z Rakúska na Australian Open v Melbourne. Hrbatý zvíťazil 3:6, 4:6, 6:2, 6:1, 6:3. FOTO - TASR/AP

Jediný slovenský tenista v mužskej dvojhre Australian Open láka mnohých krajanov do hľadiska. Nasadený Dominik Hrbatý, ktorý je v Melbourne vedno s priateľkou a trénerom Tiborom Tóthom a tradične, už 10 rokov, býva u rodiny Markušovcov, včera potešil svojich priaznivcov, ktorí ho neúnavne hnali za každého stavu.

Čo vám preblyslo hlavou po dvoch prehratých setoch?

"Vedel som, že najhoršie, čo sa mi môže stať, je, že prehrám. No nezabalil som to, nechcel som odísť zo súťaže po 1. kole už aj pre tých fantastických fanúšikov. Nedovolili mi poľaviť, a keď to oni nevzdali, nemohol som ani ja."

Čím to je, že sa vám v Melbourne tak darí?

"Je to môj najobľúbenejší turnaj, chodí sem veľa Slovákov, povrch mi sedí a odohral som tu veľa výborných zápasov."

Tento v prvom kole bol nečakane ťažký. Prečo?

"Nemám rád súperov, ktorých nepoznám a nikdy som s nimi nehral. Marach mal podľa informácií hrať viac zozadu, no chodil aj na sieť a zasahoval.

Sprvu mi nešli returny, kazil som, dlho som sa nevedel chytiť a nájsť kľúč k zlomu. Ten nastal v treťom sete, keď som spresnil returny, začal som mu hrať viac do bekhendu a nútil ho k chybám. Všimol som si, že ani kondične v závere nevládal. Otec mi v telefóne o ňom povedal, že keď mu hra nejde, tak to fláka. V druhej polovici to sedelo."

Porovnajte vašu súčasnú formu s tou finálovou daviscupovou alebo lanskou v Melbourne.

"Davisov pohár sa nedá porovnávať. Tam hrám za krajinu, za tím, dvakrát lepšie. No aj v Melbourne som vlani hral asi kvalitnejšie než teraz. Prvé kolo je vždy nevyspytateľné, verím, že sa môžem zo zápasu na zápas zlepšovať."

Vo štvrtok hráte s pomerne starým súperom Normanom. Čo viete o ňom?

"S ním som už raz hral na challengerovom turnaji vo Wroclave v hale a vyhral som 2:0. Viem, že tvrdo podáva a z toho ťaží, takže budem musieť returnovať a dobre si držať svoje podanie. Nie je to však veľmi nebezpečný hráč, aby sa cez neho nedalo prejsť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.