Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Dominik Hrbatý na tráve: súperovi nadelil kanára

Sportnet|20. jún 2006 o 00:00

Trávnatý Wimbledon je v obľúbenosti Grand Slamov našej mužskej tenisovej jednotky DOMINIKA HRBATÉHO na poslednom mieste za Australian Open, US Open a Roland Garros, jednako prípravu na najslávnejší turnaj sveta odštartoval včera v Nottinghame hladkým ...

Dominik Hrbatý berie turnaj v Nottinghame ako prípravu na slávny Wimbledon, ktorý štartuje už o šesť dní. FOTO - ČTK/AP

Trávnatý Wimbledon je v obľúbenosti Grand Slamov našej mužskej tenisovej jednotky DOMINIKA HRBATÉHO na poslednom mieste za Australian Open, US Open a Roland Garros, jednako prípravu na najslávnejší turnaj sveta odštartoval včera v Nottinghame hladkým víťazstvom v 1. kole nad Wangom (Tchaj-pej) 6:0, 6:3. Hrbatý je v Nottinghame turnajovou dvojkou a v aktuálnom svetovom rebríčku na 22. mieste, kým Wang je deväťdesiaty piaty.

Pamätáte sa, kedy naposledy ste súperovi v turnaji nadelili kanára - víťazstvo v sete na nulu?

"To muselo byť dávno, lebo v tomto roku som hral zväčša dlhé, trojsetové či päťsetové zápasy. V prvom vzájomnom zápase s týmto ázijským tenistom sa mi veľmi darilo. Vychádzal mi servis a dobre som returnoval. Ak by som v tejto forme vydržal, mohol by som v príprave na Wimbledon odohrať niekoľko kvalitných zápasov."

Ešte minulý týždeň ste hrali v Bratislave na antuke extraligu za Slovan. Neplánovali ste dlhšiu prípravu na trávnatý Wimbledon?

"Nie, týždeň mi stačí. Tráva je špecifický povrch, mne akosi nevonia. Nepomohla by mi ani dlhšia príprava."

V čom je najväčší rozdiel medzi trávou a antukou či betónom?

"V štýle hry, v pohybe, v úderoch. Na rýchlom povrchu je mimoriadne dôležité podanie a return."

Zmenili ste na tráve váš herný štýl, hráte viac na sieti?

"Nič som nezmenil, zostal som pri mojej rýchlej, nátlakovej hre zo základnej čiary. Odlišnosti sú možno len v detailoch: napríklad pri returnoch sa staviam bližšie do dvorca, aby som zrýchlil hru."

Súperom v druhom kole je Talian Seppi. Trúfate si?

"Určite áno. Andreasa som v obidvoch predchádzajúcich zápasoch zdolal - na antuke v San Marine aj na betóne v New Yorku. Ak predvediem výkon ako v pondelok, mám veľkú šancu zdolať ho aj na tráve."

Z Nottinghamu sa presúvate priamo do Wimbledonu, kde ste v predchádzajúcich deviatich štartoch dosiahli najlepší výsledok predvlani postupom do tretieho kola. Čo by ste považovali za úspech teraz?

"Forma je solídna, ale veľa bude závisieť aj od žrebu. Vlani som skončil v druhom kole, pokúsim sa o lepší výsledok."

Ako si v Anglicku vypĺňate voľný čas?

"Každý tu sleduje futbalové majstrovstvá sveta. V utorok večer hrajú Angličania so Švédmi, ten zápas si ani ja nenechám ujsť."

Súvisiace články