Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Domi údajne plánoval atak na Niedermayera už od druhého zápasu série

TASR|8. máj 2001 o 11:07

Toronto 8. mája (TASR)- Obranca hokejového klubu NHL New Jersey Devils Scott Niedermayer sa po prvý raz od nechutného zákroku Tie Domiho z Toronta, ktorý ho surovým a zbytočným spôsobom lakťom knokautoval na ľad, stretol na tlačovej ...

Toronto 8. mája (TASR)- Obranca hokejového klubu NHL New Jersey Devils Scott Niedermayer sa po prvý raz od nechutného zákroku Tie Domiho z Toronta, ktorý ho surovým a zbytočným spôsobom lakťom knokautoval na ľad, stretol na tlačovej konferencii s novinármi, kde im predostrel svoje oficiálne vyhlásenie.

Niedermayer, ktorý utrpel ľahší otras mozgu, sa pokojným hlasom pred novinármi vyjadril, že Domi ho plánoval napadnúť už dlhší čas. Niedermayer totiž Domiho počas druhého zápasu semifinálovej série Východnej konferencie medzi New Jersey a Torontom (aktuálny stav na zápasy 3:3), zasiahol hokejkou do tváre do oblasti nosa, no za tento zákrok ho rozhodcovia nepotrestali žiadnym trestom. "Hovoril, že si na mne určite vykoleduje nejaký trest," povedal Niedermayer na krátkej 20 minútovej tlačovej konferencii, ktorá sa uskutočnila po šiestom stretnutí, ktoré Toronto na domácom ľade prehralo 2:4. O celej situácii si toho veľa nepamätá: "Keďže som vedel, že sa na mňa chystá, vždy keď som bol na ľade, a bol tam so mnou i on, dával som si na neho jedným očkom pozor. No nikdy by som neočakával niečo také, čím sa potom prezentoval."

Domi sa už skôr vyjadril k celej záležitosti, keď svoj útok označil za "hlúpu reakciu". Tvrdého muža Toronta potrestala NHL zastavením činnosti do konca play off, finančnou pokutou 164.000 dolárov, ktorú stratí na svojom plate.

Súvisiace články