Domašská desiatka na Eve priniesla rekord, štart museli posúvať

Bežalo sa v poriadnej horúčave. S číslom 131 ženská víťazka Denisa Martonová.
Bežalo sa v poriadnej horúčave. S číslom 131 ženská víťazka Denisa Martonová. (Autor: Vladimír Boža)
Danica Božová|7. júl 2020 o 00:00

Z víťazstiev sa tešili Sopko a Martonová.

HOLČÍKOVCE. Sviatok Cyrila a Metoda oslávili organizátori a športovci na východe Slovenska behom.

Štartovná listina ôsmeho ročníka behu Domašská desiatka obsahovala mená 325 pretekárov, čo je účastnícky rekord.

Záujem bežcov bol taký veľký, že organizátori museli dokonca o 15 minút posunúť štart.

Na hlavnej 10 km dlhej trati, ktorú tvorili dva okruhy popri vodnej nádrži Domaša, si po celkové prvenstvá v tropickej horúčave dobehli 28-ročný Dominik Sopko zo Sečovskej Polianky v drese TJ Obalservis Košice a o rok staršia Denisa Martonová z STG Krompachy.

Prekvapivé prvenstvo pre víťaza

Víťaz, bývalý futbalista Dominik Sopko, sa po dobehnutí vyjadril: „Som tu tretí raz. Bežalo sa mi dobre, pretože som si to strategicky dobre naplánoval. Bolo horúco a keďže túto trať poznám, prvú päťku som bežal podľa pocitu a druhú som sa snažil zrýchľovať. Neviem, či som ju naozaj aj zrýchlil, ale podarilo sa mi zvíťaziť v pohode.“

Na otázku, či prvenstvo čakal, odpovedal: „Priznám sa, prekvapilo ma to.“

A pokračoval: „Som veľmi spokojný, že som vyhral, s dosiahnutým časom však spokojný nie som.

Na druhej priečke v celkovom poradí so stratou 19 sekúnd finišoval Juraj Hvizdoš z STG Krompachy.

Bronz v celkovom poradí bez rozdielu veku vybojoval 42-ročný Marek Mockovčiak, Prešovčan v drese TJ Obalservis Košice, ktorý k nemu pridal prvenstvo medzi veteránmi od 40 rokov.

Víťazku predbehlo iba 19 mužov

Celkovú víťazku na trati povzbudzoval manžel a 10-ročný synček.

Pri svojom druhom štarte po pôrode bežala tak excelentne, že ju predbehlo iba 19 mužov.

„Som tu prvý raz. Bežalo sa mi super, akurát bolo teplo. Trať hodnotím na jednotku,“ vyjadrila sa Martonová po dobehnutí.

Spoločnosť na stupni víťazov jej robila oddielová kolegyňa Slavomíra Uličná, celkovo druhá, ktorá zaostala o viac ako tri minúty, hoci bežala lepšie ako vlani.

Bronz v celkovom poradí vybojovala 45-ročná Diana Karpjaková v drese Maras teamu. Zároveň zvíťazila v kategórii od 40 rokov.

Sprievodným podujatím bol beh na 5 km, v ktorom dominoval Filip Čižmár z TJ Obalservis Košice a Silvia Odelgová z Maras teamu.

3. Diana Karpjáková (Maras team) 49:32 min

Domov»Sportnet na východe»Domašská desiatka na Eve priniesla rekord, štart museli posúvať