Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Domáci v derby neodovzdali ani bod

Sportnet|Publikované 19. aug 2008 o 22:00

Poprad B - Levoča 3:2 (3:1)Popradská rezerva vstúpila do stretnutia veľmi ráznym krokom a už v 6. minúte sa dokázala dostať do vedenia, keď po

Poprad B - Levoča 3:2 (3:1)

Popradská rezerva vstúpila do stretnutia veľmi ráznym krokom a už v 6. minúte sa dokázala dostať do vedenia, keď po faule na Oravca sa pekne umiestenou strelou z priameho kopu prezentoval M. Kobolka. V 10. minúte sa hostiteľom podarilo zvýšiť svoj náskok, keď Dunčko ml. zastavil v pokutovom území nedovoleným spôsobom Sluku a nariadenú penaltu Michlík bezpečne premenil. Zaskočení hostia inkasovali o štyri minúty nato tretí úder znova po štandartnej situácii, keď po faule na Michlíka pred 16-kou prekonal bezmocného gólmana hostí z priameho kopu utešenou strelou opäť M. Kobolka. V 29. minúte mohol po výkope Daniša zvýšiť vedenie domácich Michlík, no loptu poslal tesne mimo brány. Levočania sa z ľadovej sprchy dokázali spamätať až po polhodine hry, keď po rohovom kope Minďasa skorigoval stav zápasu peknou hlavičkou M. Kašper. Strelený gól hostí v ďalších fázach duelu očividne povzbudil a v ofenzívnej činnosti výrazne ožili. V 35. minúte po strate lopty domácich hráčov sa v sľubnej šanci ocitol M. Kašper, no vo finálnej fáze zlyhal. Po zmene strán sa hra niesla prevažne v réžii hostí, ktorí kombinačnou hrou robili popradskej defenzíve nemálo starostí. V 60. minúte mal gól na kopačke P. Kašper, no pozorný Daniš reflexívnym zákrokom jeho pokus vyrazil. V 65. minúte sa snažil rozvlniť sieť Minďas, no loptu namieril len tesne mimo brány. Rezerva bola v týchto fázach hry v ofenzíve bezzubá, na čo doplatila inkasovaným druhým gólom v 81. minúte, keď zaváhanie v jej zadných radoch potrestal prudkou strelou z vyše 20 metrov Vojtuš. V posledných minútach dramatického duelu vrhli Levočania v snahe získať aspoň bod všetky sily do útoku a v 84. minúte mohol vyrovnať Jakubec, no ten svoju tutovku nedokázal využiť. Bodku za stretnutím dali domáci v 88. minúte, keď unikajúci Maník ponúkol prihrávku Pisarčíkovi, no ten nedokázal poistiť víťazstvo svojho tímu.

Góly: 6. a 14. M. Kobolka, 10. Michlík (z 11 m) - 30. M. Kašper, 81. Vojtuš. Pred 220 divákmi rozhodoval Haviarik, ŽK: Oravec, Petruš, Tropp, Maník, Pisarčík - Dunčko, Kubus, Jakubec. POPRAD B: Daniš - Petruš, Oravec (83. Repeľ), Pisarčík, Mačák - Miženko, M. Kobolka (56. Compeľ), M. Tropp, Maník - Michlík, Sluka. LEVOČA: Lipták - Jakubec, Janík, Dunčko ml. (65. Kramarčík), Kubus - Vojtuš, M. Kašper, Minďas, P. Kašper (89. Dunčko st.) - Šimo (73. Dravecký), Eliaš.

(mdc)

Plavnica - V. Ružbachy 4:0 (0:0)

V staroľubovnianskom derby po obojstranne opatrnom začiatku prebrali s pribúdajúcimi minútami hru pod kontrolu Plavničania. Z územnej prevahy sa snažili dostávať na dostrel Mašlejovej brány, no v koncovke sa vôbec nedokázali presadiť. Za zmienku stojí iba Kupcov strelecký pokus v 15. minúte, ktorý však gólom neskončil. Hostia sa zameriavali viac-menej na pozornú hru v defenzíve a dlhými nakopávanými loptami za obranu domácich sa usilovali vyťažiť prípadný gól. V 20. minúte sa im to takmer podarilo, keď po rýchlom protiútoku Martinek nedokázal prekonať T. Pristača. Po tomto momente domáci zvýšili útočnú aktivitu a po polhodine hry boli blízko vedúceho gólu. V 31. minúte sa naskytla vhodná príležitosť na zakončenie Štupákovi, no ten namiesto priamej strely na bránu volil prihrávku na svojho spoluhráča. V 35. minúte sa rútil sám na Mašleja Kupec, no brankár hostí jeho pokus zneškodnil. V 40. minúte mal po rohovom kope Kupca gól na kopačke Pavlišin, no loptu namieril iba do brvna. Po zmene strán už neponechali Plavničania nič na náhodu a rozkrútili svoj gólostroj. V 50. minúte poslal Pristaš ideálnu kolmú prihrávku na Kušníra, ktorý už nedal Mašlejovi šancu. O päť minút nato sa domácim podarilo zvýšiť svoje vedenie po tvrdej strele Štupáka spoza 16-ky. Po týchto okamihoch sa hra na určitý čas presťahovala do stredu ihriska a hostia sa po ojedinelých náznakoch šancí v ofenzívnej činnosti snažili znížiť náskok domácich. Tí si na tretí gól museli počkať do 68. minúty, keď po rýchlom brejku do otvorenej obrany hostí vysunul Varga Chovanca, a ten nezaváhal. Keď sa už zdalo, že na víťazstve domácich rozdielom triedy sa nič nezmení, v nadstavenom čase ho Gedra po samostatnom úniku a následnej krížne umiestnenej strele dokázal ešte prikrášliť.

Góly: 50. Kušnír, 55. P. Štupák, 68. P. Chovanec, 90.+ Gedra. Pred 400 divákmi rozhodoval Kačenga, ŽK: Kaleta - Martinek, L. Pardus. PLAVNICA: T. Pristač - Sivuľka, Pavlišin (78. Kaleta), Firta, Hricko - Štupák (80. E. Vreselovič), Kupec, Pristaš, Chovanec - Kušnír (75. Gedra), Varga. V. RUŽBACHY: Mašlej - Krull (70. Zajac), Hanečák, L. Pardus, Vyrostek (80. Horník) - Leščinský (50. V. Diňa), Minčík, Ščensný, Sakáč - M. Diňa, Martinek.

(mdc)

Uzovce - Štrba 0:1 (0:0)

Podtatranci začali aktívne a v úvodnej štvrťhodine mali hru vo svojich rukách. Sľubné akcie však nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Aj v ďalšom priebehu prvého polčasu mali viac z hry hostia, ktorí svojho súpera nepúšťali pred svojho brankára. Gólových šancí však už bolo minimum, a preto sa išlo do kabín za bezgólového stavu. Ani po zmene strán sa obraz hry výraznejšie nezmenil. Štrba bola lepším mužstvom, no gólovo to nedokázala potvrdiť. Po hodine hry trafil T. Sabo žrď a ten istý hráč nepremenil ani ďalšiu svoju šancu o niekoľko minút neskôr. V 70. minúte to bol do tretice aktívny T. Sabo, ktorý znova opečiatkoval konštrukciu domácej svätyne. Vzápätí sa v príležitosti ocitol Miroslav Macko, ale ani on zblízka nerozvlnil sieť. Uzovčania boli počas celých 90 minút bezzubí a hostia ich k ničomu nepustili. Keď sa už zdalo, že remíza ostane v platnosti, v 88. minúte sa Štrbanom po centri do pokutového územia a zlom odkope jedného z domácich hráčov podarilo zásluhou Ľ. Levockého predsa len strhnúť víťazstvo na ich stranu. V záverečných minútach si už hostia cenný skalp bez problémov ukontrolovali.

Gól: 88. Ľ. Levocký. Pred 100 divákmi rozhodovala Lenková, ŽK: Milan, Ľ. Levocký (obaja Štrba). ŠTRBA: Sasák - M. Levocký, Otčenáš, Milan, Ma. Macko - Mi. Macko, Pamula (69. Giblák), Badzik (80. Hončar), T. Sabo - Lajčák, Brezina (46. Ľ. Levocký).

(riso)

Sp. Bystré - Bard. N. Ves 0:2 (0:1)

Domáci stále čakajú na prvý bod v tejto sezóne a nedočkali sa ho ani v súboji s Bardejovskou Novou Vsou. Predvedeným výkonom však určite nesklamali, no napriek tomu obišli s prázdnymi rukami. Prvú veľkú šancu mal v 20. minúte domáci Šuster, ale jeho hlavička letela tesne vedľa hosťujúcej bránky. O päť minút neskôr spadol jeden z hráčov hostí v pokutovom území na zem a po údajnom faule nariadil hlavný rozhodca prísny pokutový kop, po ktorom išli Bardejovčania do vedenia. Domáci mali loptu naďalej viac na svojich kopačkách a snažili sa vyrovnať, no platonická prevaha im na to nestačila. Po polhodine hry mali aj oni kopať jedenástku, ale po evidentnej ruke v šestnástke ostala píšťalka hlavného arbitra nemá. Ani po obrátke sa obraz hry nezmenil. Najväčšie šance pozahadzovali Šuster a Pitoňák. Ideálnu možnosť na skórovanie mali "Kubašania" v polovici druhého polčasu, no Šuster v snahe hlavou dopraviť loptu do siete ju nešťastne poslal nad bránku súpera. Ten vyťažil v tomto súboji z minima maximum a v poslednej minúte nadstaveného času poistil svoje víťazstvo druhým gólom z pokutového kopu po faule domáceho brankára na jedného z útočníkov.

Góly: 25. a 90.+ Pavúk (oba z 11 m). Pred 100 divákmi rozhodoval Dubovský, ŽK: Olexa - Murín, Harkaľ, Prázdny. SP. BYSTRÉ: Bendik - Jurčo, Olexa, D. Budaj, J. Šimonovič - Rumančík, Šuster, Kubičko, Orolin (65. Janík) - M. Budaj (80. Filo), J. Pitoňák.