Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Domáci sa sťažovali, ak by takúto situáciu vyrobila Čaňas, penalta by bola...

Sportnet|Publikované 20. okt 2002 o 22:00

Čaňa - O 90. minúte stretnutia 12. kola II. ligy medzi Čaňou a Topoľčanmi sa v Čani hovorilo ešte pár hodín. V úplnom závere zápasu sa totiž lopta

dostala ku domácemu kapitánovi Ľubomírovi Puhákovi, ten napriahol, do strely sa hodil jeden z hráčov hostí, od ktorého sa lopta odrazilo a skončila v aute za bránou Figuru. Hľadisko zrevalo, ruka!, na mieste sa hneď zhŕkol strapec čanianskych hráčov, rozhodca Tomčík však na ich protesty nedal. Dohralo sa, zápas skončil bez gólov. "Ja sa ku tej situácii vyjadrovať nemôžem, bol tam strapec hráčov a nevidel som, čo a ako sa tam vlastne stalo," povedal tréner hostí Štefan Zaťko. Trochu viac videl domáci kormidelník Peter Fecko. "Puhák zakončoval, protihráč mu išiel zblokovať loptu, z môjho pohľadu to vyzeralo tak, že mu trafil ruku a od nej išla lopta na roh. Ale to sú veci na posúdenie rozhodcom, ktorý stojí desať metrov od akcie. Nemyslím, že to bol úmysel od toho hráča, ale zdalo sa mi, že tú loptu posunul, teda trafila ho a išla na roh."

Samozrejme, že domáci po zápase inkriminovaný moment na videozázname pustili niekoľkokrát. A videli, že do lopty sa vložil Pánis, ktorého ľavačka poslúžila ako vyrážačka. "Jasná penalta," konštatovali domáci, ktorí sa už len mohli vysťažovať medzi sebou. Ak by vraj takýto moment "spískala" Čaňa, bola by i penalta i červená karta.

V sobotu však v Čani nebola ani červená karta, samozrejme, že ani penalta. A tak mohol tím z hornej Nitry potvrdiť len inkasovaných 5 gólov, suverénne najmenej v súťaži. "Nech máte obranu akúkoľvek, súper si stále vypracuje gólové príležitosti, takže potrebujete i kus šťastia. Ale ak už hovoríme o piatich inkasovaných góloch, tak je to o kvalitnej defenzíve celého mužstva, nielen o šťastí," povedal už konkrétnejšie tréner hostí, ktorý ocenil kvalitu stretnutia a ktorý považoval remízu za spravodlivú a zodpovedajúcu dianiu na ihrisku.

Prezident domáceho klubu Ľubomír Roman, za éry ktorého sa Čaňa vyšplhala z V. ligy až do tej druhej najvyššej, deň po zápase oslavoval 45. narodeniny. Aj preto bola motivácia hráčov Čane väčšia, a zdá sa, že ich úloha bola o to náročnejšia. Prezident hydinárov si tak mohol len povzdychnúť: "Za sedem rokov, čo tu robím pri futbale, som sa pri narodeninách víťazstva nedočkal..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.