Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Domáce zápasy Slovana si aj túto sezónu pozrú žiaci

(Autor: ilustračné - tasr)
TASR|17. sep 2013 o 12:38

Hokejistov bude aj tento rok povzbudzovať zo sektora A12 na každom zápase 50-členná skupina detí.

BRATISLAVA. Projekt Škola ide na Slovan pokračuje aj v sezóne 2013/2014. Žiaci základných a stredných škôl v Bratislavskom kraji si priamo na štadióne pozrú domáce zápasy HC Slovan Bratislava. Ide o spoločný projekt Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a hokejového klubu HC Slovan.

V utorok si slovanisti zmerajú sily s ruským tímom Torpedo Nižnij Novgorod. Naživo si zápas pozrú žiaci Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej v Modre.

Počas tejto sezóny odohrajú slovanisti na domácej pôde celkom 27 zápasov KHL.

"Projekt Škola ide na Slovan úspešne pokračuje už tretiu sezónu. Žiaci tak môžu zažiť pravú hokejovú atmosféru a keďže hokej sa v zime stáva najpopulárnejším športom, aj takýmto spôsobom ich chceme motivovať k pohybu," povedal predseda BSK Pavol Frešo.

O úspešnosti projektu svedčí aj to, že sa zapája stále viac žiakov. Počas minulej sezóny videlo domáce zápasy Slovana viac ako 1800 žiakov zo 41 škôl, v prvom ročníku projektu 1350 detí z 27 škôl a dvoch detských domovov.

Hokejistov bude aj tento rok povzbudzovať zo sektora A12 na každom zápase 50-členná skupina detí. Žiakov odvezie naň vždy spred školy autobus Slovana, ktorý používajú aj samotní hráči. Deti dostanú od klubu okrem hokejového zážitku aj suveníry.

BSK uvažuje v spolupráci s partnermi aj o štarte amatérskej hokejovej ligy v regióne, ktorej koncept by spoločne predstavili v októbri.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
02:00
NHL - NHL
New York Islanders vs. Tampa Bay Lightning
02:00
NHL - Stanley Cup
Montreal Canadiens vs. Vegas Golden Knights
Kurzy prináša