Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Domáce straty vedú späť do okresnej súťaže

Sportnet|Publikované 13. sep 2002 o 22:00

Štítnik/Jablonov - V 6. piatoligovom kole sa predstavia futbalisti TJ Baník Štítnik pred zrakmi svojich fanúšikov na štadióne v Kunovej Teplici.

Druhý gemerský zástupca, FC Slotransgas Jablonov nad Turňou cestuje do Kráľoviec.

Baníci privítajú doma Smižany, ktoré sú zatiaľ so 7 bodmi na 6. priečke tabuľky a pri bilancii 5 2 1 2 majú aktívne skóre 12:10. Domáci sú na tom horšie, keď ani po zisku bodu na pôde Harichoviec ostali na predposlednej priečke so 4 bodmi. Aj Smižany pred týždňom iba remizovali, keď po prehratom polčase 0:2 nakoniec s Kráľovcami uhrali bod po výsledku 3:3. Vo vlaňajšej sezóne dosiahli Spišiaci na 3. miesto konečnej tabuľky, pričom z ihrísk svojich súperov doniesli domov 9 bodov za dve víťazstvá a tri nerozhodné výsledky. Štítnik nezačal súťažný ročník ako nováčik V. ligy dobre, ale v posledných dvoch zápasoch sa konečne prebudili a zabodovali. Podľa informácií zo štítnického tábora, chcú baníci doma získať tri body, ktoré z vlastného ihriska potrebujú ako soľ. Teória zotrvania v súťaži je jasná i nováčikovi. Bodové straty na vlastnom ihrisku vedú naspäť do okresnej súťaže.

Značne omladené mužstvo Jablonova zatiaľ nezískalo ani bod a je posledné s vysoko pasívnym skóre 2:17. Naposledy neuspeli ani v doma, keď podľahli na a svojom ihrisku pod Soroškou Helcmanovciam 1:2. Kráľovce, kam plynári cestujú sú po cennej remíze v Smižanoch na 7. priečke so ziskom 7 bodov. V ostatnom domácom vystúpení si poradili Východniari s mužstvom Harichoviec jasne 6:2 a hostia z Jablonova, ktorým sa vôbec nedarí to budú mať znova ťažké. Súper z Kráľoviec sa dve tretiny vlaňajšieho ročníka trápil na dne tabuľky, ale v záverečných kolách získal vďaka posilám a nárastu formy na 10. miesto v konečnom účtovaní a zachránil sa, keď získal o dva body viac ako prvá z vypadávajúcich, Nižná Slaná. Vyjadrenie hrajúceho trénera plynárov sa nám nepodarilo získať. Minulý týždeň však Štefan Korán avizoval, že v prípade domáceho neúspechu od mužstva odíde.