Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Domáce Čile zdolalo Peru a postúpilo do finále Copa América

Hrdinom zápasu sa stal útočník Eduardo Vargas (vľavo). (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 30. jún 2015 o 05:18

Čilským futbalistom chýba k naplneniu ich veľkého sna- triumfu pred domácim publikom, už len posledný krok.

SANTIAGO. Futbalisti Čile sa stali prvými finalistami majstrovstiev Južnej Ameriky.

pondelňajšom semifinálovom zápase Copa América zdolali Peru na domácej pôde v Santiagu 2:1, keď oba góly víťazov zaznamenal Eduardo Vargas.

Peruánci však hrali 70 minút v početnej nevýhode, keď bol už v 20. minúte vylúčený legionár z Eintrachtu Frankfurt Carlos Zambrano.

Zápasový zostrih

Čile sa vo štvrtkovom finále kontinentálneho šampiónatu stretne s úspešnejším z dvojice Argentína - Paraguaj.