Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Domáca remíza Strážanov nepotešila

Domáci útočníci v súboji s gólmanom hostí. Tomáš Hirjak a Erik Krpenský verzus Marián Ferenčuha. (Autor: lm)
Sportnet|Publikované 16. apr 2012 o 22:00

Zverenci trénera Vladimíra Sivého nevyužili výhodu domáceho prostredia a so Spišskými Vlachmi iba remizovali 1:1.

STRÁŽSKE. V nedeľu si ŠK Strážske zmeral sily s predposledným tímom IV. ligy skupiny Juh MŠK Tatran Spišské Vlachy. Zatiaľ čo pre domácich bol bod iba slabou náplasťou za odvedený výkon, hostia sa radovali.

Hoci domácemu kormidelníkovi Vladimírovi Sivému chýbali dvaja zranení útočníci, už v štvrtej minúte zápasu poslal Strážske do vedenia Martin Horňák. Gólové šance si domáci vypracovali aj v nasledujúcich chvíľach a svojmu súperovi nedali vydýchnuť.

Hostia pohrozili na začiatku zápasu iba raz presnou strelou Dávida Labaša, brankár Peter Komenda sa však zaskvel skvelým zákrokom. Spišské Vlachy prebrali iniciatívu až na konci prvého polčasu, ale gólové ovocie im nebolo dopriate.

Druhá jarná domáca remíza

O tom, že sa v Strážskom budú deliť body, rozhodol v 49. minúte Ronald Pikla, keď osamotený umiestnil loptu do ľavého rohu Komendovej bránky. Hráči i diváci verili, že sa Strážske oklepe a dovedie zápas do víťazného konca. Predposledný tím tabuľky si však vypracoval viacero šancí a bol pre svojho súpera veľmi zdatným protivníkom.

Domácemu celku nepomohol ani nástup novej posily z MFK Zemplín Stanislava Maskaľa. Strata dvoch útočných síl na hrote bola citeľná a ani z viacerých vypracovaných šancí sa ŠK Strážske nepresadil. Tatran si mohol odniesť aj tri body, na bránkovej čiare zachraňoval remízu v posledných minútach stopér Filip Pavúk.

Dve tváre jedného výsledku

„S výsledkom stretnutia nemôžem byť spokojný,“ vyjadril sa po zápase tréner domáceho celku Vladimír Sivý.

„V prvom polčase sme strelili rýchly gól, hráči sa tým uspokojili, hrali sme katastrofálne. V druhej fáze zápasu sa chlapci lepšie pohybovali a kombinovali, ale nedočkali sme sa gólovej radosti. Pred zápasom som svojich zverencov upozorňoval, aby nebrali ohľad na postavenie súpera v tabuľke. Myslím, že sme Spišské Vlachy podcenili, remíza nás neteší,“ dodal kormidelník ŠK Strážske.

Hosťujúci celok mal po zápase v Strážskom úplne iné pocity a aj v tomto prípade sa ukázalo, že remíza môže mať dve tváre.

„Kto by nebol spokojný s takýmto výsledkom,“ povedal tréner hostí Rudolf Ferenčuha. „Počítali sme s tým, že to bude ťažký zápas, ale na záver sme si dokonca mohli odniesť tri body. Domáci viedli vďaka šťastnému gólu zo začiatku stretnutia, ale v priebehu nasledujúcich minút sme boli na koni. Naši hráči urobili všetko pre to, aby dosiahli priaznivý výsledok,“ uzavrel kormidelník Spišiakov.