Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Doma výhra aj prehra, vrátil sa obranca Boboš

Doma uspeli len raz. Michalovčania porazili Humenčanov, podľahli Spišiakom. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 24. aug 2015 o 22:00

Náročný týždeň prípravy majú za sebou prvoligoví hokejisti michalovskej Dukly. Počas tohto týždňa hrajú so Sanokom.

Dobre zahrala len v tretej tretine s Humenným, sklamanie proti Spišskej Novej Vsi. Počas tohto týždňa hrá so Sanokom.

MICHALOVCE. Náročný týždeň prípravy majú za sebou prvoligoví hokejisti michalovskej Dukly, ktorí v priebehu štyroch dní odohrali hneď tri prípravné zápasy.

V nich zaznamenali negatívnu bilanciu, keď až dvakrát ťahali za kratší koniec – s Prešovom (2:5) a Spišskou Novou Vsou (3:6) - a vyhrali len s Humenným, aj to až po samostatných nájazdoch (7:6).

Stále v plnej záťaži

Nepresvedčivé boli nielen výsledky, ale bohužiaľ aj herný prejav, pretože prísnejšie kritériá zniesla len tretia tretina súboja s Humenčanmi, v ktorej „vojaci“ zmazali dvojgólový náskok súpera.

„Ťažko sa mi domáce duely hodnotia, lebo stále sme v plnej záťaži. V pondelok sme trénovali dvojfázovo, v utorok sme hrali v Prešove, v stredu sme mali kruhový tréning, vo štvrtok a v piatok ďalšie zápasy. Chlapci už toho mali dosť a bolo to vidieť aj na ich pohybe, naše výkony mali od ideálu ďaleko. Pozitívom bola len záverečná tretina s Humenným, kedy sme súpera zatlačili a náš pohyb už bol taký, aký by mal byť. Aj so Spišskou Novou Vsou sme začali dobre, mali sme prevahu, ale nedali sme góly. Súper dal dva a už sa to s nami viezlo,“ povedal tréner HK Dukla Peter Tirpák.

Potrebujú brankára

Počas tohto týždňa budú michalovskí hokejisti v zápasovej akcii dvakrát, v oboch prípadoch bude ich súperom poľský celok Sanoku.

Dnes o 17. hodine si s nim zmeria sily na domácom ľade, v piatok o 18. hodine nastúpia v Poľsku.

„Ide o veľmi silný tím, ktorý patrí medzi popredné mužstvá najvyššej poľskej súťaže. Určite nás poriadne preverí,“ uviedol Tirpák, ktorý má od minulého týždňa o jednu staronovú tvár v kádri navyše, pretože do tímu sa vrátil urastený obranca Martin Boboš, ktorý bol na skúške v extraligovom Trenčíne.

„Boboša nám Košičania zatiaľ uvoľnili do našich služieb, ale v prípade potreby si ho budú môcť kedykoľvek stiahnuť späť.“

Tréner Zemplínčanov by sa potešil ešte ďalšiemu doplneniu kádra, pretože niektorí hráči v príprave zatiaľ nepresviedčajú. „Vedeniu klubu som avizoval, že potrebujeme brankára, takisto je aj Rus Salnikov sklamaním a čakáme od neho viac, rovnako ako od mladých juniorov,“ dodal Tirpák.

Štatistika

  • Štvrtok:

Michalovce - Humenné 7:6 sn (2:2, 1:3, 3:1 – 1:0)

Góly: 4. P. Klouda, 13. V. Urban, 35. P. Čížek, 46. a 52. P. Huňady, 57. Shangin, roz. sam. nájazd P. Klouda - 12. Mihalič, 15. E. Kramár, 24. M. Nagy, 29. Krempaský (tr. str.), 30. Mihalič, 51. L. Vartovník.

HK DUKLA: T. Petro (30. D. Okoličány) – V. Urban, Kubát, Shangin, Voronov, M. Drotár, Buraľ, Boboš, Dolgoš – M. Hinďoš, Jur. Faith, Luchnikov - Salnikov, P. Klouda, P. Čížek - Fedorko, P. Huňady, Banovský – M. Schnelly, R. Jenčo, Oros.

  • Piatok:

Michalovce - Spišská Nová Ves 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)

Góly: 28. P. Klouda, 38. Jur. Faith, 44. P. Huňady - 15. J. Lapšanský, 18. Garay, 22. D. Hančák, 24. M. Findura, 37. Smotrila, 47. Lesňák.

HK DUKLA: T. Petro (24. D. Okoličány) - Shangin, Voronov, V. Urban, Kubát, M. Drotár, Buraľ, Boboš, Dolgoš - Luchnikov, Jur. Faith, Salnikov – P. Čížek, P. Klouda, Fedorko – M. Schnelly, P. Huňady, Banovský - Harasthy, R. Jenčo, Oros.

ra

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.