Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Doma chce ukázať, čo sa v zámorí naučil

Sportnet|Publikované 4. okt 2005 o 22:00

Košice V kádri košických hokejistov došlo po zmene na trénerskom poste k prvému pohybu. Do tímu pribudol útočník Michal Lukáč, do Martina na

hosťovanie odišiel Tomáš Bulík. Novou tvárou v HC sa stal odchovanec klubu, mladší syn niekdajšieho košického hráča Jozefa Lukáča Michal. Už v piatok v extraligovom stretnutí doma so Žilinou by si mal po prvý raz obliecť modro biely dres.

Michal strávil uplynulé štyri roky v zámorí. V Kanade i v Spojených štátoch hrával v juniorských súťažiach. Túto sezónu začínal v susednom Česku, no dlho sa tam nezdržal. "Bol som v Prostějove. Je to prvoligový klub, ktorý je farmou Třinca. Predostreli mi tam zmluvu, ale nepodpísal som ju. Po piatich zápasoch som odišiel," prezradil nám Michal. Tak nás pochopiteľne zaujímalo, kvôli čomu si za riekou Morava tak rýchlo balil kufre.

"Nehral som tam toľko, ako som si predstavoval. Myslel som si, že budem v prvej alebo v druhej päťke, ale bol som v tretej štvrtej. Za normálnych okolností by som mal mať zmluvu podpísanú po dvoch zápasoch, ale keďže ja som tak nespravil, rozhodol som sa odísť. Ešte predtým som sa rozprával s trénerom, ktorému som povedal, že som tam prišiel hrať hokej, že chcem byť vyťažený a on na to, že som mladý. Dospel som k tomu, že tu to nemá zmysel, tak som odišiel. Je to ich problém, čo si o tom myslia."

Po rokoch strávených za oceánom mal zálusk na nejaké európske angažmán. "Tak som to tlmočil svojmu agentovi. Dnes je to tak, ako to je."

Prvý kontakt s košickým klubom vraj prišiel hneď po návrate z Prostějova. "Hovoril som s pánom trénerom Selvekom. Najskôr len o tom, či by som mohol s mužstvom trénovať. Po prvý raz som bol na tréningu minulý týždeň v stredu."

Medzitým sa však okolnosti trochu zmenili. Niekdajší reprezentant Slovenska do osemnásť a potom aj do dvadsať rokov sa už s HC Košice dohodol na uzavretí kontraktu. "Áno, zmluvu som už podpísal," netajil dvadsaťjedenročný útočník.

Naposledy mal na sebe košický dres ešte ako šestnásťročný. Do domovského prístavu sa vracia po odmlke. "Za seniorské mužstvo som ešte nikdy nehral. Teším sa, že som tu. Veď som doma a v dobrom mužstve, ktoré hrá extraligu."

Fakt, že prichádza do tímu, ktorému sa od začiatku sezóny nedarí registruje. Vie, že Košičania potrebujú zmeniť súčasný stav, tabuľkové postavenie.

"Nemyslím si, že by ma angažovali s tým, že hneď ako prídem, budem robiť zápasy. To predsa nie je o jednom hráčovi. Viem do čoho idem. Košice nezačali dobre, ale súťaž sa stále len rozbieha. Pred nami je vyše štyridsať stretnutí základnej časti a rozhodovať sa bude až v play off."

V Prostějove mu nevoňalo, že nastupoval v tretej či štvrtej formácii. Čo teda čaká od pôsobenia v Košiciach? "Tak predovšetkým sa tieto dva kluby nedajú porovnávať. V Košiciach ide o najvyššiu súťaž. Mužstvo je kvalitnejšie. Nepredpokladám, že by som šiel do prvej alebo druhej päťky. Veď najskôr musím ukázať čo je vo mne."

Zapísať by sa chcel pochopiteľne čo najlepšie. Premiéru by si mohol odkrútiť už v paitok proti Žiline. "Chcel by som zahrať čo najlepšie. Ukázať čo viem, čo som sa za tie štyri roky v zámorí naučil."

Keď sme sa Miša opýtali, či bude bojovať s nervozitou, tak sa pousmial. "Nemyslím si. Možno tam bude menšia nervozita, ale to predsa k premiére patrí."

Center vie, že Košičania sa na každý gól nadrú. Ale do pozície strelca by sa pasovať neccel. "Ešte som neodohral ani jeden zápas, tak nechcem hovoriť nič vopred. O mesiac budem aj ja vedieť ako to je, na čo si môžem trúfať."

Netuší kam ho tréner Ján Selvek zaradí. Či zaujme miesto v útoku mladíkov po Tomášovi Bulíkovi, alebo sa ocitne pri skúsenejších hráčoch. "Toto ja neriešim. Je to len a len na trénerovi."

Na drese bude mať číslo, ktoré si zapýtal. "S dvadsaťjednotkou som hrával v slovenskej reprezentácii. Tak som sa hneď pýtal, či je voľná. Bola," spokojne konštatoval hokejista, ktorý je od pondelka oficiálnou súčasťou košického mužstva.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.