Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Dôležité víťazstvá michalovských basketbalistov

Sportnet|Publikované 9. nov 2004 o 00:00

Michalovce - V Novej športovej hale sa zišlo na sobotňajší aj nedeľňajší duel prvej basketbalovej ligy v priemere okolo 200 divákov, ktorí videli

ozaj kvalitné predstavenia domácich. Najprv v sobotu 1. BK pripravil prvú prehru v tomto ročníku lídrovi z Prievidze a potom v nedeľu porazil aj nebezpečnú Banskú Bystricu. Vďaka týmto ziskom sa Zemplínčania posunuli na výbornú druhú priečku v priebežnej tabuľke.

1.BK Michalovce - BC Prievidza 91:74 (46:46)

Body: Rakovský 25, Magoč 19, Žlebčík 15, Virčík 15, Jánošov 11, Hríb 6, Holda 0, Žobrák 0, Štefannský 0, Mižák 0, Tebeľak 0, Butala 0.

Domáci začali výborne viedli 4:0, potom však hostia po dvoch trojkách Štorcela viedli 6:9. To však bolo ich posledné vedenie v zápase. Domáci zvýšili obrátky, zlepšili obranu a vytvorili si miestami až 10-bodový náskok. Tesne pred prestávkou však poľavili v koncentrácii, čo skúsený súper využil a vyrovnal. Po prestávke však domáci vystupňovali tempo, hlavne vynikajúcou obranou podporovanou vyváženým útokom, v ktorom exceloval hlavne Rakovský si vytvorili rozhodujúci náskok. V závere hrali Prievidžania vabank, čo im však nevyšlo, a domáci po získaných loptách v obrane vyrážali do protiútokov. Súpera to úplne zlomilo a domáci si zaknihovali dôležité víťazstvo.

1.BK Michalovce - Banská Bystrica 93:74 (49:41)

Body: Magoč 29, Žlebčík 25, Rakovský 13, Virčík 13, Kováč 8, Hríb 1, Holda 3, Jánošov 1.

Aj v druhom zápase videli diváci nadpriemerný basketbal, postarali sa o to obidve mužstvá. Domáci pokračovali v trende a výbornou obranou súperovi veľa nedovolili. Po prvej štvrtine si domáci vytvorili 13-bodový náskok. Bystričania však nezložili zbrane, spresnili streľbu a v 19 min. bolo 41:41. Potom si však ešte do polčasu stihli domáci po rýchlych protiútokoch vypracovať 8-bodový náskok. Po polčase domáci vybehli na Bystricu tvrdo a šnúrou 10:0 zlomili húževnatého súpera. Výbornou obranou a vyváženým útokom Michalovčania natiahli svoj náskok na 25 bodov a nebolo pochýb o víťazovi.

Tréner Imrich Rakovský: "Po ťažkom zápase s Prievidzou sme potvrdili pohodu v hre. Mňa potešilo, že popri kvalitnej obrane sme pridali variabilný útok. Oba zápasy nás stáli veľa síl, no hráči ich zvládli perfektne, za čo sa im chcem poďakovať. Potešilo ma, že sa už okrem Rakovského a Žlebčíka chytili aj ďalší hráči (Magoč, Kováč, Jánošov, Virčík a Hríb). Chcem sa poďakovať aj divákom, boli fantastickí a pevne verím, že nás prídu povzbudiť aj na ďalšie zápasy."

Nasledujúci program: 20.11. 2004: Legato Svit - 1. BK Michalovce, 4.12. 2004: 1. BK Michalovce - Martin (nová športová hala), 5.12. 2004: 1. BK Michalovce - P. Bystrica(nová športová hala)