Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dôležité body pred prestávkou

Sportnet|Publikované 19. nov 2007 o 23:00

Hádzanársky ŠŠK Bernoláková Košice v ostatnom kole prvej ligy žien potvrdili vzostupnú formu pred prestávkou a v domácom prostredí pripravili

hostkám z Topolčian druhú prehru v sezóne.

KOŠICE. Po tesnom ale zaslúženom víťazstve 28:27 nestratil omladený celok ŠŠK kontakt s celkami z hornej polovici tabuľky. Napriek tomu, že zimujú na šiestom mieste na druhé Topolčany strácajú iba dva body, čo je pred odvetou veľmi dobrá východisková pozícia.

Z jasného zápasu dráma

Pred začiatkom stretnutia bolo badať v tábore ŠŠK mierne napätie, miernym favoritom boli práve Topolčianky. Nie preto že prehrali iba jeden zápas, ale vo svojom strede majú niekoľko skúsených hráčok. Mladý celok domácich podal jeden z najlepších výkonov a zaslúžene zdolal ambiciózneho súpera. "Z našej strany to bol kolektívny výkon a počas celého stretnutia sme boli lepším celkom. Udržiavali sme si niekoľko gólový náskok a hralo sa nám dobre, len škoda, keď sme prestriedali tak súper to dokázal využiť," hovorí Nataša Szmereková. Košičanky už viedli rozdielom deviatich gólov a zdalo sa, že víťazstvo im nemôže uniknúť, ale v poslednej desaťminútovke sa od nich odklonilo povestné šťastie. Pod dojmom náskoku akoby poľavili a zahodili niekoľko šancí vrátane troch sedmičiek, čo súper využil. "Mohli sme zápas dohrať bez problémov a vyšším rozdielom. V rozohrávke sme stratili niekoľko lôpt a hostky využili veľa priestoru v našej rozhodenej obrane a po rýchlych protiútok odkrajovali z nášho náskoku. Sme radi, že sme h udržali, lebo pred dlhou prestávkou majú tieto body pre nás svoju cenu," prezradila N. Szmereková. V troch stretnutiach po sebe zverenky Pavla Jana neprehrali a nielen posledné víťazstvo bolo balzamom na ubolenú dušu družstva, ktoré nevie nájsť tu správnu fazónu. "Potešilo nás, že sme domáci zápas proti druhému celku zvládli lepšie ako lídrovi. Posledné výhry nám pomohli k získaniu väčšej istoty," konštatovala N. Szmereková.

Kormidelník neskrýval spokojnosť

Posledného zápasu prvej polovice sezóny sa tréner Pavol Jano tak trocha obával, lebo vedel že Topolčany nebudú ľahkým sústom pre jeho zverenky. Počas prvého aj v druhom však hráčky príkladne bojovali a postupne si vypracovali veľmi solídny náskok. Ten ich akoby uspokojil, poľavili v koncentrácii, čo súperky takmer využili. "od začiatku som mal veľmi dobrý pocit a dievčatá podali kolektívny výkon. Počas zápasu som na chrbte pociťoval zimomriavky, ktoré vychádzali zo spokojnosti pri pohľade na výsledkovú tabuľu, keď sme viedli tuším 23:14. Neskôr to bolo iné, lebo súper sťahoval, ale stále som veril vo víťazstvo. Som rád, že nakoniec máme dva body, ktoré sme chceli získať, ale na druhej strane ma mrzí, že pri takom priebehu sme nemohli prestriedať všetky hráčky z lavičky. Pripravené boli štyri dorastenky, z ktorých dve majú iba 15 rokov a ďalšie sedemnásť," povedal na margo duelu usmiaty P. Jano.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.