Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Dokičová vraj nemá na trénerku

Sportnet|7. jan 2006 o 00:00

Návrat srbsko-austrálskej tenistky Jeleny Dokičovej narodenej v Chorvátsku na svetové dvorce zlyhal. Dokičová síce v decembri vyhrala v Melbourne v austrálskej kvalifikácii voľnú kartu na Australian Open, ale už v 1. kole v Aucklande vypadla so slabšou ..

FOTO

Návrat srbsko-austrálskej tenistky Jeleny Dokičovej narodenej v Chorvátsku na svetové dvorce zlyhal. Dokičová síce v decembri vyhrala v Melbourne v austrálskej kvalifikácii voľnú kartu na Australian Open, ale už v 1. kole v Aucklande vypadla so slabšou Schruffovou, hoci podávala na víťazstvo.

Ešte v Melbourne Parku s ňou bola staronová trénerka Leslie Bowreyova, renomovaná Sydneyčanka, ktorá sa Jelene venovala, keď mala 15 - 19 rokov a bola jej druhou matkou. Bowreyová vyslyšala prosbu Dokičovej, ktorá chce byť znovu hrdou Austrálčankou, a na vlastné trovy jej prišla pomôcť do Melbournu. Na Nový Zéland však už neletela, lebo sa nedohodli na ďalšej spolupráci pre údajné tenistkine finančné problémy. Profesionálna trénerka nepýtala viac než 3000 austrálskych dolárov na týždeň na štyri týždne austrálskeho leta vrátane Open, no 22-ročná Jelena, teraz až 349. hráčka sveta, odvetila, že si to nemôže dovoliť a stále hľadá kouča. Až doteraz to bol Chorvát Borna Bikič, brat jej frajera Tina Bikiča.

Jelena opustila otca Damira v Belehrade roku 2004 a odišla s bratmi Bikičovcami do Záhrebu. Ortodoxného Srba Dokiča to veľmi nahnevalo. Viaceré austrálske denníky sa čudujú, ako je možné, že bývalá svetová štvorka a hráčka, čo len na oficiálnych odmenách zarobila takmer štyri milióny dolárov, je na suchu. Jej zmluvy cez agentúru Octagon s firmami Head a Fila mali vyniesť ďalšie milióny. V čase jej neplnoletosti až do 18 rokov spravoval jej majetok otec.

Redaktor srbského športového denníka Sportski Žurnal sa spojil s Damirom a opýtal sa na tieto zvláštne finančné problémy. Damir v novinách vyhlásil, že nemá z tých peňazí nič, okrem áut a domu na Floride a v Belehrade, ktorý mu dcéra darovala. Ešte pred dvoma rokmi údajne videl, že Jelena má na bankovom konte asi štyri milióny dolárov, ale ako pozná dcéru, veľa vraj nakupuje a míňa. ,,Spáva v najluxusnejších hoteloch, nakupuje u Tiffanyho, jazdí na mercedese, nosí zlaté švajčiarske hodinky za 40 000 dolárov a na zvyšok sa musíte opýtať jej. Neviem, kam dala peniaze, ale ktovie, ako gazdovala s tými ustašovcami a katolíckymi mučiteľmi," povedal silný vyznávač pravoslávnej viery Dokič o chorvátskych bratoch, ktorých považuje za džigolov. Jelena po prehre v Aucklande oznámila, že je zranená, odhlásila sa z Canberry, kde jej držali ďalšiu voľnú kartu, a jej návrat na Australian Open je otázny.

Súvisiace články