Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dokič sa vyhráža, dcéra reaguje

Sportnet|Publikované 19. jan 2006 o 23:00

Srbský bulvárny denník Kurir uverejnil predvčerom správu o hrozbách Damira Dokiča. Otec teraz už znovu austrálskej tenistky povedal novinám, že plánuje uniesť svoju dcéru Jelenu naspäť z Austrálie do Srbska, zabiť nejakého Austrálčana za to, že stratil ..

Srbský bulvárny denník Kurir uverejnil predvčerom správu o hrozbách Damira Dokiča. Otec teraz už znovu austrálskej tenistky povedal novinám, že plánuje uniesť svoju dcéru Jelenu naspäť z Austrálie do Srbska, zabiť nejakého Austrálčana za to, že stratil svoju dcéru, ba vraj uvažoval aj nad tým, ako by sa dala zhodiť atómová bomba na Sydney.

Keď sa s Damirom včera spojila austrálska televízia, všetky hrozby poprel a vyhlásil ich za výmysel Kurira. Jeho dcéra, ktorej nevyšiel návrat na dvorce a prehrala v 1. kole v Aucklande i na Australian Open, kde mala dva mečbaly na Razzanovú, sa k správam vyjadrila. ,,Čítala som ich, som si vedomá otcových vyhlásení aj ich popretia a vôbec ma neprekvapujú," povedala. "Nie je to prvý raz, čo také niečo povedal a aspoň vidíte, aké ťažké bolo rozhodnutie znovu prijať austrálske občianstvo, hrať na Australian Open a pokojne sa sústrediť na tenis. Celý môj športový život je narušený nešťastným bojom v zákulisí a odrážaním osobných útokov. Nehovorila som s otcom už dva roky a v ničom s ním nesúhlasím. Ani teraz sa nenechám vydierať. Som šťastná, že som sa vrátila do Austrálie, kde som našla zázemie."

Ženský tenisový okruh WTA včera vydal túto reakciu: ,,WTA Tour má oprávnené obavy o pokojný život Jeleny Dokičovej a jej psychické zdravie. Budeme ju naďalej všemožne podporovať v úsilí o návrat na tenisové turnaje a stratené pozície, o ktoré prišla práve rodinnými a zdravotnými problémami." Damir Dokič žije v súčasnosti sám na ovocnej farme vo vojvodinských horách vo Vrdniku, asi 85 kilometrov od Belehradu, kde býva jeho chorvátska manželka Liliana a syn Savo.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.