Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dokáže Zuzčin prvýkrát v Starej Ľubovni zvíťaziť?

Sportnet|Publikované 10. okt 2003 o 22:00

Trebišov Futbalisti treťoligového Slavoja Trebišov ťahajú päťzápasovú sériu bez prehry, keď naposledy trpkosť porážky okúsili ešte v šiestom kole na

ihrisku Ďurkova (0:1). Dnes sa predstavia na ihrisku v tabuľke deviatej Starej Ľubovne a v prípade víťazstva sa po prvýkrát v tejto sezóne môžu dostať na čelo tretej ligy. Pravda, to nebude môcť vedúca Čaňa vyhrať na ihrisku šiesteho Bardejova. "Je o mne známe, že sa podobnými počtami priveľmi nezaoberám, preto ma to ani veľmi nezaujíma. Nie je dôležité, kto vedie po dvanástom kole, vždy sa najviac smeje ten, komu patrí prvá priečka na konci súťaž. Ale to, že sa nám v poslednom čase darí registrujem a veľmi ma to teší," priznal kormidelník Slavoja Ján Zuzčin, ktorý sa počas posledného domáceho duelu proti Svidníku (3:1) veru poriadne nakričal. Jeho slová napokon padli na úrodnú pôdu, keďže Trebišovčania v poslednej šesťminútovke strhli víťazstvo na svoju stranu.

Dnes sa futbalisti druhého celku treťoligovej tabuľky predstavia pod Ľubovnianskym hradom, kde veru súperom v minulosti nebývalo ľahko. Hoci tam Trebišov naposledy zvíťazil 2:0, dnes ho čaká v Starej Ľubovni ťažká šichta. "Vždy sa tam hralo ťažko, je tam špecifické prostredie, ktorú umocňujú búrliví diváci. Mne ako trénerovi sa tam nikdy nedarilo, ešte nikdy som tam nevyhral a bolo jedno, či som sedel na lavičke Veľkých Kapušian, Michaloviec alebo Sobraniec. Zatiaľ je tam pre mňa zakliata pôda, ale verím, že práve dnes to prelomím a do tabuľky si pripíšeme ďalšie tri body," prezradil tento trebišovský rodák.

Aj keď Stará Ľubovňa okupuje pokojné vody treťoligovej tabuľky, zvlášť doma nezvykne často púšťať perie. Trebišovu sa naopak v poslednom čase začalo dariť vonku, preto možno očakávať zaujímavý zápas. "Verím, že podáme lepší výkon ako doma proti Svidníku, kde sme sa trápili. Čaká nás mimoriadne ťažký súper, domáci budú chcieť za každú cenu vyhrať a proti nám sa navyše budú chcieť vytiahnuť. Máme však skúsené mužstvo, ktoré už neraz dokázalo, že právom patrí medzi špičku tretej ligy. Starosti mi robia svalové zranenia trojice kľúčových postáv nášho celku, brankára Poľackého, stopéra Šimka a stredopoliara Geriho, ktorí sa pomaly dávali do poriadku, ale nad ich dnešným štartom visí menší otáznik," dodal Ján Zuzčin.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.