Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dôjde v trebišovskom Slavoji k ústupu z postupových pozícií?

Sportnet|Publikované 28. nov 2002 o 23:00

Trebišov - Zo štvorlístka našich zemplínskych futbalových treťoligistov prinášame tentoraz bilanciu jesennej časti súťaže v podaní Slavoja Trebišov.

Ten skončil z našich zástupcov v tabuľke najvyššie, na druhej priečke. Jeho tréner Štefan Voroňák sa len nedávno vrátil z dovolenky vo Vysokých Tatrách a podelil sa s nami o niekoľko hodnotiacich myšlienok.

Ako je spokojný tréner s druhým miestom v tabuľke, najmä potom, keď Slavoj dlho viedol šestnásťčlenný pelotón?

"Iste je to oproti predchádzajúcim ročníkom pekné umiestnenie, veď predtým sme hrali väčšinou v dolnej polovici tabuľky. Napriek tomu, nemôžem byť celkom spokojný, lebo sme mali veľmi dobrú

východiskovú pozíciu na to, aby sme skončili po jeseni prví. Začiatok súťaže nebol najhorší, postupne sme sa rozohrávali, ťahali sme výbornú sériu samých víťazných zápasov, no v Prešove, doma s Vranovom a v Stropkove sme z troch stretnutí získali iba bod, a to bolo rozhodujúce."

V čom vidíte hlavné príčiny skutočnosti, že Slavoj si neudržal sľubný náskok na čele tabuľky a napokon zimuje s jednobodovou stratou za Vranovom?

"Naša zlá séria sa začala s prešovskou rezervou, kde sme hrali v nedeľu dopoludnia a zápas sme svojou pasivitou, nedôrazným pohybom absolútne nezvládli. Šláger jesene s Vranovom sme zasa

prehrali najmä po taktickej stránke, príliš sme odkrývali obranu a súper nás potrestal po krídelných brejkoch. Vranovčania sa tak dostali na koňa a nás už na čelo tabuľky opäť nepustili. V jarnej odvete však hrajú doma len šesť stretnutí..."

V ďalšom zápase v Stropkove sa zrodila remíza 1:1, nedalo sa tam vyhrať?

"Mali sme tam dobre rozohraný zápas, no nepremenili sme naše šance. Je tam vždy vybičovaná atmosféra, no na ťažkom teréne boli Stropkovčania pre nás veľmi nepríjemným súperom."

Trebišov strelil 35 a dostal 11 gólov. Ako hodnotíte jednotlivé formácie v mužstve?

"Najlepšia je celková obranná činnosť celého mužstva, nielen obrancov. Hoci sme inkasovali jedenásťkrát, nemuseli sme prehrať 1:4 vo Svite a 1:3 v Prešove. Až v desiatich zápasoch nelovil

náš brankár Falatovič ani raz loptu zo siete. V záložnej formácii máme skôr defenzívne orientované typy hráčov a za útočníkov hovoria góly. Zo súperových ihrísk sme priviezli jedenásť bodov, čo tiež nebolo v minulosti zvykom."

Slavoj sa často presadzoval i vďaka kolektívnemu duchu a dobrej súhre jednotlivých formácií. Chceli by ste vyzdvihnúť i niektorých jednotlivcov?

"Naozaj, veď futbal je kolektívna hra. Jednotlivci striedali lepšie výkony s horšími a myslím si, že až tak výrazne neupútali."

Sme v období zimných prestupov hráčov do iných klubov. Máme informácie, že o Falatoviča, Timka Voroňáka ml., Frajkora i Nianga majú záujem prvoligové a druholigové tímy. Sú to všetci hráči základnej zostavy, vlastne kostra mužstva. V prípade ich uvoľnenia to nevyzerá na akýsi výpredaj hráčov a vlastne ústup z postupových pozícií ?

"Určite že chceme postúpiť, ale pokiaľ je situácia taká, že niektorý hráč dostane lepšie podmienky a ten klub nám dokáže zaňho zaplatiť, tak každý hráč je nahraditeľný. Ja osobne mám vytypovaných niekoľkých hráčov a v prípade, že nezostaneme v takom zložení ako doteraz, budem požadovať doplnenie kádra. Máme po jeseni 32 bodov, k definitíve v súťaži je potrebných o trinásť viac. Aj keby v mužstve došlo k istým zmenám a bolo by sa príliš omladilo, dotiahne to aspoň do stredu tabuľky. Cieľom však naďalej zostáva boj o špicu tabuľky a keby sa podarilo, tak hrať aj o postup."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.