Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dojatý Vlado venoval zlato nebohému otcovi

Absolútny majster sveta. Vladimír Flimel (vpravo) na košickom pódiu. (Autor: rosa)
Sportnet|Publikované 14. jún 2009 o 22:00

Bol to dlhý maratón, veď súťaž sa začala ráno o deviatej a skončila neskoro večer, ale pre Slovensko sa skončila tak, ako čakal málokto.

Náš reprezentant Vladimír Flimel sa stal v košickej Steel Aréne najskôr majstrom sveta v kulturistike v kategórii do 173 centimetrov a potom, za obrovského jasotu vďačného publika, si v sobotu večer pred pol jedenástou prebral aj pohár pre absolútneho svetového šampióna federácie NABBA.

KOŠICE. Krajšiu bodku svetový šampionát v kulturistike a bodyfitnes federácie NABBA ani mať nemohol. Vydarené podujatie v košickej Steel Aréne, ktorú organizoval Slovenský zväz kulturistiky fitnes a bodyfitnes, zakončila slovenská hymna, ktorá znela na počesť absolútneho majstra sveta nášho reprezentanta Vladimíra Flimela. Atmosféru v Steel Aréne si nevedeli vynachváliť nielen naši reprezentanti. Všetkých až šokoval divácky záujem. Srdcia i sympatie divákov si získal Talian Marco Parisi. Medzi najnižšími kulturistami síce skončil štvrtý, no takú šou ako on neukázal nik. Hala burácala, Marco si to užíval a nakoniec sa mu ušlo standing ovation.

Neubránil sa slzám

Sympaťák Vladimír Flimel vyhral najskôr kategóriu do 173 centimetrov a čerešničkou na torte bol titul absolútneho majstra sveta federácie NABBA. Gratulácie, medailu a trofej na pódiu preberal od niekdajších osobností našej kulturistiky Jána Kusa, Jozefa Filipa a prezidenta SZKFB Arpáda Mestera. "Je to vrchol mojej kariéry a obrovská satisfakcia za môj odchod z bývalej federácie, k tomu sa však ďalej nebudem vyjadrovať. Pred týždňom mi zomrel otec, jemu by som chcel to zlato venovať. Tešil sa na túto súťaž, nedožil sa jej. Niekde v nebi sa teraz pozerá a teší sa spoločne so mnou. Pocity mám krásne. Poďakovať by som sa chcel všetkým, mame, priateľke, sponzorom, trénerovi Pavlíkovi, priateľom, kamarátom. Nebyť ich všetkých, tak tento výsledok nedosiahnem. Každý z nich má svoje percento podielu na tomto úspechu. A najdôležitejší človek, ktorého som nespomenul, je Arpád Mester, prezident SZKFB. Umožnil mi prísť do tejto federácie, kde mám vytvorené vynikajúce podmienky. Na dnešnú hospodársku finančnú krízu až fenomenálne. Dal mi šancu, ja som sa mu odvďačil, dúfam, že je spokojný," vyznával sa po šampionáte dojatý Vladimír Flimel. Na pódiu sa neubránil slzám. Na prvý pohľad tvrdý chlap bol dojatý, všetko to naňho doľahlo a veľa jeho myšlienok smerovalo k už nebohému otcovi.

Kto nezažije, nepochopí

Flimel pre Korzár uplynulý týždeň vyhlásil: Idem na zlato. Pre niekoho to boli možno silné slová, sebavedomé tvrdenie, no Vlado cítil, že v Steel Aréne prídu jeho chvíle. Tvrdo pracoval na to, aby obstál. "Deň pred súťažou som zhadzoval päť kilogramov. Bolo to strašné. Celú noc som mal neznesiteľné kŕče. Ale vedel som, že ak to vydržím a prežijem to, že výsledok môže byť taký, aký je. Polročná diéta, štvorfázové tréningy, nehorázne finančné prostriedky, ktoré človek preinvestoval. Ale to sa nedá ľutovať, lebo kto túto atmosféru zažije, tak to pochopí, kto nenažije, nepochopí. To sa nedá ohodnotiť žiadnymi miliónmi. Je to niečo úžasné. Som majster sveta v tlaku na lavičke, som majster sveta v kulturistike, splnil som si všetko, čo som splniť mohol. Keď sa so mnou zachádzalo v inej federácii nie férovo, teraz sa ukázalo, že pravda je na mojej strane. Ale kašlať na to, dúfam, že sú spokojní ľudia v novej federácii."

Tešil sa na jedlo

Vlado sa už v sobotu tešil na to, ako si konečne dopraje jedla, pitia, lebo v tomto smere sa musel veľmi dlho udržať na uzde. "Po majstrovstvách Slovenska v Novákoch som to trochu s jedlom prehnal. Potom v noci nasledovalo peklo na zemi. Do rána som pribral 9,5 kila. Bolo to niečo katastrofálne. Teraz musím jesť a piť pomaličky, lebo vtedy som hltal všetko, čo bolo na stole, rezne, zákusky, hranolčeky, vypil päť litrov tekutín. Ale k tomuto nášmu športu to patrí. Keď pol roka driete, hladujete a potom sa dva–tri dni vyslovene prežierate, tak sa to dá."

Košice zatienili Bratislavu

Absolútny majster sveta, ktorý predstihol víťazov zvyšných troch mužských kategórií, si vychutnával iskrenie v publiku, atmosféru v Steel Aréne. "Bolo to najveľkolepejšie kulturistické podujatie v histórii Slovenska. Mali sme tu v Bratislave v roku 1999 majstrovstvá sveta, v roku 2006 majstrovstvá Európy, ale Košice ich tak dokonale zatienili. Tu to bolo úžasné. Takú atmosféru som ešte nezažil, na pódiu sa dalo iba plakať. Som rád, že som tam nemusel stáť ešte dlhšie, lebo by som sa rozreval ako malé decko. Takých ľudí, fanúšikov, som v Bratislave nezažil. Takú dobrosrdečnosť som cítil z publika. Ocenili tú drinu. A ja viem, že nie som majster sveta preto, že súťaž bola na Slovensku. Samozrejme, doma sa cítite lepšie, máte tých, čo sa o vás starajú, ale to zlato som si vydrel," zveril sa nám Vlado, klubový pretekár bratislavského Fi.tu, ktorý na východ a Košice nedá dopustiť.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.