Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Dobšinská zima 2006 prinesie znova niečo nové

Sportnet|Publikované 20. dec 2005 o 00:00

Betliar - Na Betliarsku autoshow sa prišli pozrieť aj fanúšikovia áut z Dobšinej, kde rovnako pripravujú amatérske súťaže. "Páči sa mi, že sem prišli

ľudia, hoci vedia, že nevyhrajú. Prídu, skúsia si to. Ide o to, aby vyrastali šoféri, aby chlapci pretekali. Nemajú na to, aby si postavili závodné auto, ale jazdia tu a majú medzi sebou také boje, že je krásne pozerať. Oči im svietia radosťou a preto to robíme aj my v Dobšinej," povedal bývalý rally jazdec a majster Slovenska spred pár rokov Ján Hudák (na snímke). V predchádzajúcich pretekoch tu dobré výsledky dosahoval Jozef Hudák, ktorý na Daewoo Matiz patril stabilne k najlepším. Tentoraz však nemal k dispozícii auto, tak bol len medzi divákmi.

Dobšinčania už pravidelne niekoľko rokov pripravujú letné i zimné amatérske preteky. S účasťou na tohtoročnej letnej rally však neboli spokojní. "Pripravujeme ju v spolupráci s mestom. Organizátori sa snažia a príde dvadsať posádok. Zamýšľali sme sa, či to má vôbec zmysel robiť. Z roka na rok badáme klesajúci záujem. Augustový termín je taký, aký je. Ľudia chodia na dovolenky," priblížil Ján Hudák. V zime sa však s podobným problémom nestretávajú. "Vyhlásime termín uzávierky prihlášok a musíme to uzavrieť. Potrebujeme totiž skončiť poobede, pretože v mraze nie sú ľudia ochotní robiť dlhšie," vysvetlil J. Hudák. V Dobšinej sa snažia robiť "také opravdické rally". Ostatná Dobšinská zima sa skladala zo štyroch rýchlostných skúšok. "Síce námestie je jazda zručnosti, ale potom sú kratučké bezpečné vložky, kde sa chlapci vyjazdia, vybláznia a ukážu, čo v nich je. Naše nasadenie ako organizátorov je veľké, no adekvátna je aj odozva zo strany účastníkov," povedal J. Hudák. Fanúšikovia sa tak už môžu tešiť na Dobšinskú zimu 2006. "Termín ešte nie je upresnený. Zvyčajne ho zverejňujeme maximálne tri týždne dopredu, keď vieme, že bude dostatok snehu, ľadu a neohrozuje nás počasie nejakým odmäkom. Približne to bude na prelome januára a februára, respektíve začiatkom februára," povedal J. Hudák. Každoročne sa Dobšinčania snažia pridať niečo nové. Bude tomu tak aj na najbližšej Dobšinskej zime? "Samozrejme, tak ako som predtým vymyslel v spolupráci s kolegami ihrisko i Pingarty, aj v budúcom roku bude niečo nové. Malo by byť päť vložiek," priblížil J. Hudák. Dobšinskí organizátori uvažujú nad tým, že by námestie vypustili. "Je v zlom stave. Celá Dobšiná sa prerába, je strašne rozbitá a chlapci hundrú, že si tam rozbíjajú autá," dodal na záver J. Hudák.

Súvisiace články