Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dobšinčanky mali v Bratislave remízu na dosah

Sportnet|Publikované 3. dec 2003 o 23:00

Dobšiná - Uplynulý víkend bolo na programe 5. kolo I. stolnotenisovej ligy žien. Hráčky STO Dobšiná cestovali do Bratislavy, kde ich čakalo družstvo

Hubeného. V zostave sa znova objavila skúsená Pakanová. V vyrovnanom zápase mali Dobšinčanky remízu na dosah.

Hubeného Bratislava - STO Dobšiná

6:4

Pakanová 2, Gotthardtová, Ogurčáková po 1

Dobšinčanky cestovali do Bratislavy v pozmenenej zostave. Spišákovú nahradila skúsená Pakanová. Bolo to na výsledku aj poznať. Úvodnú štvorhru pár Pakanová - Gotthardtová prehral, no v ďalšom priebehu boli hostia vyrovnaným súperom domácim hráčkam. Darilo sa najmä Pakanovej, ktorá zúročila svoje skúsenosti a získala dva body. V prvom zápase sa stretla s jednotkou domácich Čibovou a porazila ju. Potom pridala ešte jeden bod. Vo svojom poslednom zápase mala dva mečboly, ale napokon prehrala. Záver nezvládla po kondičnej stránke. Gotthardtová získala povinný bod, keď porazila o rok mladšiu Hrmovú. V päťsetovom boji podľahla domácej jednotke Čibovej. Mladá hráčka Ugorčáková získala tiež jeden bod, keď porazila domácu trojku. Priebeh stretnutia bol vyrovnaný. Žiadne z družstiev si výraznejší náskok nevytvorilo. Pred posledným zápasom viedli domáce hráčky o jeden bod 5:4. Hostia si mohli z Bratislavy doniesť aj remízu, ale nepodarilo sa. Pakanovú v poslednom zápase zradila kondícia, ukázala však, že proti mladším hráčkam sa dokáže presadiť skúsenosťami.

"Pakanová ma víťazstvom nad domácou jednotkou príjemne prekvapila. V závere odišla kondične, ale kým vládala tak stále útočila. Jej výkon je však o to lepší, že takmer dva roky netrénovala. Remíza bola na dosah, ale dva mečboly nám ušli pomedzi prsty. Prežíval som ťažké a výsledok ma mrzí. Ešte viac to však mrzelo Pakanovú. Po prestávke však podala dobrý výkon, povedal tréner stolných tenistiek Dobšinej Milan Lenkey a pokračoval, "v domácom družstve prevažovali obranárky, ktoré používajú špeciálne poťahy. Kto nemá natrénovanú hru proti nim, tak sa častokrát porazí sám, svojimi chybami. Hovorím, že hrať proti "zeleninárovi" je vysoká hra na nízkej úrovni. Gotthardtovej sa proti "chemickým" hráčkam hralo ťažko. Ogurčáková nemala čo stratiť a útočila. Mala nové poťahy a trocha jej to uteká, ale verím, že čoskoro si zvykne."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.