Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dobšiná aj Krásnohorské Podhradie doma uspeli

Derby. V najbližšom kole hostí Dobšiná Krh. Podhradie. (Autor: Peter Podolinský)
Peter Podolinský|Publikované 24. aug 2015 o 22:00

Okrem Gemerskej Hôrky zasiahli do bojov v V. lige košicko-gemerskej aj futbalisti Dobšinej a Krh. Podhradia.

Obom sa darilo, a navyše neinkasovali ani gól.

DOBŠINÁ/KRH. PODHRADIE. Dobšinčanom zahralo do kariet aj vyžrebovanie, keď oslabenú Turňu n/B hostili doma. Počas celého zápasu tak boli lepší, aktívnejší celok, no len góly prichádzali akosi pomaly.

Úvodný tlak zakončili v 15. min. gólom F. Fabiána, no potom už pokračovali v zahadzovaní šancí. Hosťom pomohlo aj brvno. V závere polčasu po centri Husára si Ondernický zrazil loptu do vlastnej siete a stanovil tak aj polčasový výsledok.

Snaha ocenená gólmi

Po prestávke už bola snaha domácich vyjadrená aj gólmi. Strelili ich R. Gotthardt, F. Fabián a v poslednej minúte sa presným zásahom prezentoval aj nováčik v drese Dobšinej Ján Rochl.

Hostia ohrozovali domácu bránu skôr len sporadicky, aj to nepresnými strelami.

„Priblížili sme sa k výkonu, ktorý sme podali v predchádzajúcom kole v Košickej Novej Vsi. Hrali sme kolektívne a súperovi sme vlastne nedovolili nič,“ uviedol tréner MFK Dobšiná Július Strelka.

V zápase už nastúpil aj M. Lompart, posila z Rožňavského Bystrého.

Na domácej pôde sa darilo aj Krh. Podhradiu. Po hetriku R. Kuzmu a jednom góle Cs. Kissa zdolalo Košickú Novú Ves 4:0.

Autor: Peter Podolinský