Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Dobrý začiatok, ale až veľmi zlý koniec

Sportnet|Publikované 27. okt 2003 o 23:00

Revúca - Zápasmi 13. kola pokračovala III. liga Stred. Slovmag Revúca privítal na domácej pôde MŠK SCP Ružomberok B. Hostia pricestovali do Revúcej

po slabom výkone v najvyššej súťaži posilnení až deviatimi hráčmi, ktorí už majú prvoligovú skúsenosť. Domáci sa pustili do súpera bez rešpektu, no po nepremenených príležitostiach v prvom polčase vysoko podľahli svojmu súperovi.

MFK Slovmag Revúca - MŠK SCP Ružomberok B

1:6 (1:2)

G: Schelling - Rák 2, Tomovčík, Bačík 2, Jelšic, ŽK: Schelling, Lipták, Dzura - Paluba, D: 450

Revúca: Schmiedl - Barna, Neušel, Dzura, Lipták, Urc, Vojčík, Schelling, Buvala (77. Vranec), Gočaltovský (46. Hrbáľ), Gömöri

Ružomberok: Mucha - Kročko (87. Vrlík), Paluba, Pospíšil, Rák (80. Záhradník), Tomovčík, Valnoha, Sedlák, Jelšic, Božok, Tomko (57. Bačík)

V domácom celku opäť nenastúpili Sarvaš a Medvec. Už v 2. min. zahrával domáci Schelling roh, no Gömöri nepremenil gólovú príležitosť. V 3. min. Neušel krásne našiel Vojčíka, no ten z pravej strany strelil len vrchnú sieť Muchovej brány. Opäť sa potvrdilo staré známe nedáš dostaneš. Hostia rýchly protiútok zakončili Rákom a v 4. min. viedli. V 15. min. hostia znova ušli po pravej strane, no Tomko hlavičkoval iba nad domácu bránu. V tej istej minúte po krásnej prihrávke Schellinga a rýchlom protiútoku Gömöri trafil len do padajúceho Muchu, dorážku Buvala hlavičkoval opäť na Muchu a vytlačenú loptu obranca odkopol do bezpečia na roh. V 22. min. prihrával z ľavej strany Lipták, no Schelling len tesne minul. V týchto chvíľach sa hral dobrý a rýchly futbal na oboch stranách. V 24. min. Schelling vystihol Muchom zle postavený múr a trafil po zemi pravý kút brány, keď si Mucha zákrokom vrazil loptu do siete. V 27. min. po rohu Schellinga Neušel hlavičkoval tesne nad bránu. V 30. min. hosťujúci Tomko tesne minul bránu domácich. O minútu na to Gočaltovský prihral Barnovi na pravú stranu a ten chcel prelobovať Muchu, no chýbali centimetre a lopta išla nad. Domáci v týchto chvíľach hrali dobre a mali možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no v 33. min. ušli hostia po ľavej strane Valnohom, jeho center ešte Schmiedl vytlačil, no na následnú strelu Tomovčíka z pravej strany už nedosiahol a hostia viedli 1:2. V 37. min. aktívne hrajúci Schelling rozohral na Gömöriho hlavu, no Mucha vyrazil na roh.

V druhom polčase sa viac bojovalo, no po treťom góle domáci prenechali iniciatívu hosťom a tí trestali. V 69. min. z rýchleho protiútoku zvýšil Bačík na 1:3. V 80. min. Gömöri odcentroval na Hrbáľa, no jeho strelu Mucha chytil. V tej istej minúte Jelšic prihral Rákovi a ten sa nemýlil, 1:4. V 83. min. opäť Jelšic prihral Bačíkovi, 1:5. V 86. min. ešte sám Jelšic zakončil a upravil na konečných a krutých 1:6. Napriek vysokej prehre videli diváci kvalitný futbal a zaslúžené víťazstvo hostí.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.