Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Dobrý polčas na silný Brest Prešovu nestačil

Oliver Rábek (Prešov) (hore). (Autor: SITA)
Ján Leško|Publikované 11. dec 2016 o 14:35

Tatranu chýbali štyria hráči základného kádra.

PREŠOV. Bez kvarteta hráčov základného kádra (Pekár, Číp, Carapkin, Ľ. Šárpataky) nastúpil Tatran Prešov v Bielorusku na predohrávané stretnutie 13. kola SEHA ligy s tamojším majstrom HC Meškov Brest.

Slovenský hádzanársky majster napriek tomu odohral na pôde favorita veľmi dobrý polčas, celý zápas ale prehral rozdielom ôsmich gólov.

Domáci polčas vyhrali tesne 15:14. Rozhodujúci zlom pre konečný rezultát prišiel v rozhraní 39. až 46. minúty.

Bielorusi v týchto fázach zvýšili na 24:19 a do konca stretnutia uťahaných Prešovčanov dorazili ďalšími gólmi.

Rábek musel predčasne z ihriska

Tatran s dvanástimi hráčmi na súpiske nehral najhoršie. „Sila Brestu je aj nám dlhodobejšie známa. Má výborný zástup na každom jednom poste. Bielorusi vychádzajú z pevnej obrany, dobre zvládajú rýchle prechody do protiútokov. Napriek tomu, že nás bolo iba dvanásť, začali sme ozaj veľmi dobre. Avšak bez zranených či nemocných hráčov, ktorí museli ostať doma, sotva sme mohli držať s Meškovom tempo celých šesťdesiat minút. Brest to mal jednoduchšie,“ konštatoval strelec šiestich prešovských gólov Oliver Rábek, pre ktorého účinkovanie na ihrisku skončilo po troch vylúčeniach už deväť minút pred koncom.

„Po štvrťhodine vystriedal ich tréner celú zostavu. Nuž a čerství hráči tak mohli pokračovať v nasadenom kurze s novými silami. Vyrovnávať sa s tým nebolo pre nás jednoduché. Napokon, takto to potom na palubovke po prestávke vyzeralo i dopadlo. Na pravom krídle, bez ľaváka, v strede obrany citeľne chýbal Rado Pekár. Pasovať sa tam najmä s Kristopansom je ozaj veľmi ťažké. Klobúk dole pred naším tímom aspoň za ten polčas. Robili sme, čo sme mohli. S narastajúcou únavou sme kopili aj chyby.“

Ďalší elitný súper – Veszprém

Už v utorok od 19. hodiny hostí Prešov v dohrávke 1. kola SEHA ligy renomovaný európsky klub, maďarský Telekom Veszprém.

„Veszprém, to je európska extra trieda. Po návrate domov si musíme v prvom rade dobre oddýchnuť. Dať sa znovu dokopy, pretože každý zápas v súťažiach, ktoré hráme, nás stojí veľa síl. Čo sa týka Veszprému, nie hocikto môže hrať proti takémuto súperovi. To treba mať na zreteli. Podľa toho sa nám bude treba zariadiť a zápas si vedno s fanúšikmi náležito užiť.“

Štatistika

Meškov Brest – Tatran Prešov 33:25 (15:14)

Najviac gólov za Brest: Kristopans 6, Stojkovič 5, Atman a Ostrouško po 4.

Zostava a góly Prešova: Čupryna, Bražnyk – Rábek 6, M. Šárpataky, Hrstka 1, Krok 1, Sadovyi 3, L. Urban 3, Peskov 8, Vučko 1, Jankovič 2, Páleš.

Pokutové hody: 2/2 – 1/0. Vyúčení 2 -6. ČK: 51. min. Rábek (Tatran) za 3 vylúčenia. Rozhodovali: Kulik a Nabokov (obaja Bielorusko). Divákov: 1 950.

Autor: Ján Leško

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.