Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Dobroty ustúpili tvrdej práci, naučiť sa zvládať povinnosti pod tlakom

Sportnet|Publikované 26. dec 2003 o 23:00

Košice - Kým väčšina z nás sa cez Vianoce oddávala pokušeniam dobrôt a vyloženým nohám, členovia extraligových kádrov zarezávali. Behy, posilňovňa a

práca na ľade im spestrili uplynulé dni. "Akurát na Štedrý deň a počas prvého sviatku vianočného sme mali voľno," informoval nás Ján Selvek (na snímke), tréner popradského kolektívu. Keďže najvyššia hokejová súťaž pokračuje v nedeľu a utorok poslednými tohtoročnými kolami, nebol dôvod na dlhší odpočinok. Povinnosti nepopustili a hoci nikomu sa iste nechcelo obliekať sa do tréningového výstroja, predsa to bola nutnosť. "Myslím si, že je to poriadna blbosť hrať v týchto termínoch, ale odsúhlasil to riadiaci extraligový orgán na zasadnutí, na ktorom boli prítomní prezidenti klubov. Predtým to tak nebolo, no tento model beží druhý rok a nedá sa nič robiť, musíme sa prispôsobiť."

Skúsený kouč podotkol, že je škoda, že pauza nemohla byť dlhšia. Zaspomínal, že predtým sa začínalo okolo 6. januára a viac bolo priestoru na obnovu vytrvalosti i sily. Tentoraz program bol zúžený a nahustený. "Robili sme, čo sa dalo a či to bude stačiť, to sa ukáže." Podtatranci nastávajúce zápasy absolvujú už s niektorými korektúrami v zostave, keďže Lištiak a Kalousek, ktorí boli na hosťovaní z Liptovského Mikuláša, sa vrátili do materského klubu. Viazanica, čo prišiel na hosťovanie z Trenčína, zostáva zatiaľ do konca decembra a potom sa uvidí, čo s ním bude. Naopak, Popradčan Hvila bude dočasne pôsobiť v Košiciach, namiesto neho pribudol z rovnakého tímu Gajdoš.

Náplňou tréningov bol nácvik herných činností. "Na tom robíme stále. Prvoradé bude brániť dôsledne a počas celého stretnutia. V tom pokrivkávame. Kondícia by mala byť na úrovni a verím, že sa to premietne v stretnutiach." Za ten čas, čo je Selvek pri kormidle, si všimol závažné nedostatky, ktoré kvária jeho zverencov. Vyjadril sa v tom zmysle, že hráči vedia korčuľovať, kombinovať i strieľať, ale nedokážu to robiť pod tlakom. "Chýba nám viac hokejového myslenia, to sa nedá naučiť za pár týždnov." Viacerí tvrdia, že na vine postavenia i problémov je nezrelosť mančaftu, ktorému chýbajú skúsenosti. "Nazdávam sa, že dvadsaťroční chlapci by základné veci mali mať už v malíčku. Na vek sa nedá stále vyhovárať. Okrem toho sú poruke aj matadori, korí už všeličo preskákali." Po zlých výsledkoch sa sebavedomie vytratilo, stratila sa iskra, namiesto toho fungovať začala apatia, výčitky, nálada poklesla. Možno prestávka prišla naozaj ako na zavolanie, aby sa obnovila viera vo vlastné schopnosti. "Predtým sa hovorilo, že nič sa nedeje, ale už sa deje. Sme tam, kde sme, a musíme tvrdo pracovať na tom, aby sa náš herný prejav zlepšil. Každá hodina driny príde vhod."

Prezident ŠKP mal pohovory s tými, ktorí by mali byť ťahúňmi. Starší musia byť lídrami, mali by ísť príkladom pre ostatných. "Tak by som si predstavoval, aby v nedeľu zverenci hrali s takým oduševnením, že sa bude ľad topiť." V najbližších dvoch stretnutiach by trénera policajtov uspokojil zisk aspoň troch bodov. "V Žiline nevieme, čo nás presne čaká, lebo domáci tiež urobili zmeny v kádri. Doma so Zvolenom to bude rovnako ťažké, ale nám nezostáva nič iné, len zbierať body, kde sa dá. Bez ohľadu na silu a postavenie rivala," objasnil plány Ján Selvek. Bilancia Popradu so Žilinou a Zvolenom je v doterajšom priebehu ročníka nepriaznivá, no treba sa pokúsiť vylepšiť ju. Inej cesty k náprave pokazeného niet.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.