Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Dobré výsledky stále pridajú na pohode

Ešte neprehrali. Michalovčanky idú vyhrať aj do Zlína. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 4. dec 2015 o 23:00

Ich súper v tejto sezóne doma ešte neprehral, líder tabuľky má však opäť víťazné ciele.

MICHALOVCE. Po vyše troch týždňoch budú hráčky michalovskej Iuventy znova bojovať na domácom fronte, teda v spoločnej slovensko-českej súťaži hádzanárok (WHIL), v ktorej stále majú stopercentnú bilanciu.

Vedúci celok interligy sa zajtra podvečer predstaví na pôde českého Zlína, ktorý v tejto sezóne takisto podáva v súťaži dobré výkony a v tabuľke mu patrí piata priečka.

Nadviaže tam Iuventa na doterajšie výborné výkony a výsledky?

V núdzovom režime

Od posledného súťažného vystúpenia slovenského majstra na ihrisku Balonmana Bera Bera ubehnú zajtra presne dva týždne. Ako vyzerali dni v michalovskom tábore od návratu zo Španielska?

„Taký špecifický tréningový mikrocyklus sme ešte asi nemali, pretože na reprezentačných zrazoch boli juniorky, kadetky aj ženy. V prvom týždni sme trénovali iba so šiestimi alebo siedmimi hráčkami, takže to prebiehalo v takom núdzovom režime. Ani tento týždeň nebol najideálnejší, ale zvládli sme ho,“ vyjadril sa kormidelník Iuventy František Urban.

Jeho zverenky sú po postupe do osemfinále Pohára EHF na Zlínčanky dobre naladené.

„Dobré výsledky stále pridajú na pohode a posilnia kolektív,“ doplnil.

Nikoho nepodcenia

Zemplínske družstvo vycestuje k súperovi už dnes popoludní, hneď po skončení zápasu prvej ligy žien medzi juniorkou Iuventy a Bánovcami nad Bebravou (hrá sa o 13. hodine). Zlín v tomto ročníku pred vlastnými fanúšikmi ešte nezaváhal, takže Michalovčanky žiadny ľahký protivník nečaká.

„Na každého súpera sa pripravujeme inak. Myslím si, že ak budeme pokračovať v tých výkonoch, aké sme podávali doposiaľ, tak by sme tam nemali zaváhať,“ skonštatoval Urban, ktorý nemá obavy, že jeho družstvo po výborných výsledkoch bude zajtra lietať v oblakoch.

„Určite nikoho nepodceníme a v Zlíne budeme naplno šľapať od prvej minúty,“ dodal michalovský tréner.

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.