Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dobrá previerka pred šampionátmi

Sportnet|Publikované 14. okt 2003 o 22:00

Bratislava Najúspešnejším klubom na víkendovom 12. ročníku medzinárodného turnaja v zápasení voľným štýlom žiakov o Pohár riaditeľa športového

gymnázia v Bratislave sa stala podľa predpokladov domáca Dunajplavba pred nemeckým Düringenom a Gabčíkovom. Košická Lokomotíva obsadila na podujatí za účasti 124 pretekárov z Maďarska, Česka, Nemecka a zo Slovenska 5. miesto so stratou troch bodov na Prievidzu a so štvorbodovým náskokom pred ďalším východoslovenským družstvom Vihorlat Snina. Spomedzi Košičanov bol najúspešnejší Štefan Korba, ktorý zvíťazil v najťažšej hmotnostnej kategórii. Darilo sa aj najmladšiemu z osemčlennej skupiny striebornému Pavlovi Sádeckému i bronzovému Martinovi Scirankovi v najpočetnejšej kategórii. "Bol to kvalitný turnaj, sme preto radi, že sme naň vycestovali. Škoda však, že sme pred blížiacimi sa domácimi šampionátmi nemohli preveriť výkonnosť aj tých chlapcov, ktorí v Bratislave nemali vypísané váhy a nemohli štartovať. V zápasoch s kvalitnými súpermi sme odhalili chyby, ktoré musíme odstrániť už do sobotňajších majstrovstiev SR starších žiakov v Bánovciach nad Bebravou," povedal tréner žiakov Lokomotívy Miroslav Jedlička.

V Bratislave bol spokojný aj tréner Sninčanov Erik Cap. Jeho zverenci zviedli niekoľko zaujímavých duelov, dominoval najmä silovo veľmi dobre pripravený Bohuš Piskor.

Mladí zápasníci zo Starej Ľubovne išli do Bratislavy najmä zbierať skúsenosti.

Umiestnenie zástupcov východoslovenských klubov: Mladší žiaci: Hmotn. kategória do 40 kg (9 pretekári): ...2. Pavol Sádecký. Do 48 kg (26): ...3. Martin Sciranka (obaja KE), ...8. Róbert Regula (VSN), ...11. Erik Štefaňák, ...20. Milan Sitár (obaja SĽ). Starší žiaci: Do 53 kg (13): ...5. Marko Daranský (VSN), 6. Marek Okoš, 7.-9. Daniel Berdis (obaja KE), Ján Marčák (VSN), ...13. Michal Hutník (SĽ). Do 59 kg (19): 1. Bohuslav Piskor, ...4. Patrik Miško (obaja VSN). 5. Jakub Kačeňák (KE), ...8. Martin Bukovina (SĽ), ...12. Daniel Sádecký (KE), ...14. Vlado Bukovina (SĽ). Do 73 kg (13): ...9. Marián Hutňan. Do 85 kg (10): 1. Štefan Korba (obaja KE), ...4. Matúš Firkaľ (VSN). Družstvá: Dunajplavba Bratislava 53 bodov, 2. Düringen (D) 36, 3. Gabčíkovo 33, 4. Prievidza 22, 5. Košice 19, 6. Snina 15 b.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.