Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Na futbalovom Spiši panuje dobrá nálada

Ilustračné. (Autor: archív)
Jozef Petruška|Publikované 22. sep 2016 o 22:00

Ako to vyzerá na Spiši pred futbalovým víkendom.

SP. NOVÁ VES. V hierarchii futbalových klubov v ligovom postavení je na tom na Spiši najvyššie Spišská Nová Ves.

Hrá v 2. lige Východ, a keď sa jej darí, tak je v celom regióne veľká pohoda.

V pohári na pôdu treťoligistu

Futbalistom Spišskej Novej Vsi sa za týždeň podarila séria dobrých výsledkov. V stredu čakali na meno ich súpera v Slovenskom pohári. Keďže treťoligista Veľké Ludince zdolal na pokutové kopy Senicu, 5. októbra cestuje Spišská Nová Ves na ihrisko svojho pohárového súpera. Ešte predtým hrajú u tabuľkového suseda v Liptovskom Mikuláši.

O dve ligy nižšie hrá v 4. lige Sever zo Spišiakov osamotené Spišské Podhradie. V aktuálnej tabuľke sú Podhradčania na ôsmej priečke a v nedeľu ich čaká náročný súboj pod končiarmi Vysokých Tatier.

Náročný je pre niekoho možno prisilné slovko, lebo Štrba je posledná, ale takéto majstráky sú naozaj najťažšie.

Poriadne napätá je situácia v druhej štvrtoligovej skupine Juh. O špicu bojujú doteraz dva neporazené tímy – Rožňava a Krompachy.

Na jeseň výborne hrajúci Krompašania hostia Strážske a budú čakať na výsledok z Kalše, kde sa predstaví ich konkurent z Rožňavy.

Šláger kola a divácky atraktívny súboj bude v nedeľu dopoludnia v Hrabušiciach, kde privítajú rozbehnutých Rudniancov.

Rudňany doma naposledy rozstrieľali Krásnohorské Podhradie. „Dúfam, že na ďalší zápas som si nechal aspoň polovičku gólov,“ s úsmevom povedal Jozef Mikuš, ktorý v sobotu zaznamenal úctyhodný štvorgólový strelecký zápis. V tabuľke chcú stúpať aj Folkmarčania, ktorí pred dvomi týždňami mali doma neplánované voľno (Moldava nepricestovala), a tak sa domáci diváci dočkajú isto dobrého futbalu v súboji s Čaňou. Pod opravenou Krásnou Hôrkou sa predstavia futbalisti z Mária Huty.

Kunzo odišiel na vlastnú žiadosť

Veľké veci sa dejú v 5. lige Podtatranskej. Len tak narýchlo – Levoča je druhá, Helcmanovce bez víťazstva a Smižany na chvoste tabuľky. A práve v nedeľu na seba narazia Helcmanovce a Levoča.

Ďalší neľútostný súboj bude v Spišských Vlachoch, kde sa predstavia Smižany.

„Odišiel som na vlastnú žiadosť,“ stroho odpovedal na otázku o ďalšom pôsobení vo funkcii trénera Smižian olympijský víťaz František Kunzo.

Do tretice veľké derby bude v Harichovciach, kde sa predstaví Nálepkovo. To bude pre divákov isto veľká futbalová lahôdka. Nováčik z Kluknavy hostí Kravany a Prakovce merajú cestu do Ľubice.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.