Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dobrá "dvojka", ale ....

Sportnet|Publikované 21. nov 2007 o 23:00

JOZEF PETRUŠKA, jozef.petruskakorzar.skODORÍN MUŽSTVO Z INEJ SÚŤAŽE SPIŠ. Futbalové súťaže z organizačných dôvodov mali štart novej sezóny

JOZEF PETRUŠKA, jozef.petruskakorzar.sk

ODORÍN MUŽSTVO Z INEJ SÚŤAŽE

SPIŠ. Futbalové súťaže z organizačných dôvodov mali štart novej sezóny 2007/2008 veľmi chaotický. Ešte pred prvým výkopom nebolo jasné, s koľkými (a s akými) účastníkmi odštartujú. Druhá najvyššia oblastná futbalová súťaž mala kolísajúci počet účastníkov. Nakoniec ich je nepárny počet, jedenásť. Staronovým klubom sú Richnavčania. Z vyššej súťaže vypadli po známych okolnostiach Odorínčania. Pred začiatkom jesene sa viedli polemiky na tému kto postúpi? Odorín? Domaňovce? Hnilčík?

Na všetky tieto otázniky dalo odpoveď dianie a predovšetkým výsledky na ihrisku. Už po jeseni je viac než jasné, že by sa musel stať menší futbalový zázrak, keby Odorín nepostúpil. Menším sklamaním je až štvrté miesto Domaňovčanov. Najväčšie sklamanie je v Matejovciach nad Hornádom, ktoré za desať odohraných kôl ani raz nedokázali zabodovať naplno. Tieňom jesennej časti boli udalosti zo zápasu Dravce Odorín, keď disciplinárka siahla po tvrdých trestoch a Dravčanom sa po skončení sezóny odráta až 12 bodov.

Aká teda bola jeseň z pohľadu jednotlivých účastníkov?

Odorín

Teraz je už zbytočné uvažovať, že Odorínčania sa za určitých okolností mohli v "jednotke" zachrániť. Realita je taká, že hrajú II. triedu a príjemne šokovali celý futbalový Spiš. Najprv bolo otázne, či vôbec budú hrať, ale potom urobili ďalší šikovný krok angažovali známu trénerskú ikonu na Spiši Petra Danka. Ten zdravo pobláznil celý Odorín a jeho zverenci suverénne prešli celou jeseňou. Vo všetkých ukazovateľoch jasne dominovali. Nemožno nespomenúť, že Peter Danko sa ujal aj dorastencov a tí tiež hrajú veľmi dobre. Futbal v Odoríne sa pobral tým správnym smerom a ak nepoľavia, už teraz sa môžu súperi v "jednotke" triasť.

Hnilčík

Aj v tomto klube po minulom ročníku zavládlo veľké sklamanie. O ich "čudesnom" stretnutí v Sp. Tomášovciach sa ešte dlho rozprávalo a špekulovalo. Všetko je už minulosťou a Hnilčík znova bojuje o špicu tabuľky. Má však silného súpera v podobe Odorína. O futbalistoch z Hnilčíka je známe, že už niekoľko rokov vedia vytvoriť skvelú futbalovú partiu, len stále sa im niekto primotá do cesty v boji o postup.

Sp. Tomášovce

Po Odoríne druhé najväčšie prekvapenie "dvojky". Bronzová priečka po jeseni je pre Tomášovčanom skvelým úspechom. Aj tu sa vytvorila dobrá futbalová partia, ktorá ťahá za jeden koniec, veď doma ani raz neprehrali a darilo sa im aj na ihriskách súperov.

Domaňovce

Čo sa to deje s Domaňovčanmi??? Na záver jesene som často ako rodák z tejto obce dostával túto otázku. Ťažká odpoveď, nakoľko doma ani raz neprehrali, ale nedarilo sa im na ihriskách súperov. Štyri prehry na toto mužstvo je trochu veľa. Strata na prvé miesto je veľká. Na čo som však pyšný, a aj samotní Domaňovčania, je výborná práca s mládežou. Ktoré mužstvo z najnižšej oblastnej futbalovej súťaže sa môže pochváliť žiakmi a dorastencami v IV. lige riadenej VsFZ?

Švedlár

S piatou priečkou môže byť vo Švedlári veľká spokojnosť. Odchody chlapov za prácou, nestabilný káder, problém zohnať niekedy jedenásť hráčov na zápas to je futbalová realita v tomto klube. Pritom, ak chcú, vedia odohrať výborný zápas (viď príklad v Dravciach), alebo podať veľmi slabý výkon (viď príklad doma so Sp. Tomášovcami).

Spartak Bystrany

Túto súťaž si už bez Rómov z Bystrian ani nevieme predstaviť. Niekoľko rokov ich voláme "Brazílčania", lebo produkujú podobný štýl. Ich kombinačná hra je obdivuhodná, ale taktika a premieňanie gólových šancí je veľkým boľavým miestom. Napríklad v stretnutí doma s Richnavou si vypracovali šancí na tri zápasy a nakoniec uhrali remízu 1:1.

Richnava

Nepozerajte v Richnave na to, že ste až na siedmom mieste. To v tejto skupine nie je vôbec podstatné. Dôležité je, že futbal v obci zažíva znovuzrodenie a početnú divácku kulisu im môžu závidieť aj v okolitých obciach, kde hrajú vyššiu súťaž. Richnavčania futbal vedia hrať, dokázali to napríklad v súboji s Odorínom, keď lídra tabuľky poriadne potrápili. Rozhodne je nováčik prínosom pre túto súťaž.

Klčov

Futbal v II. triede SOFZ, to je skôr zábava, radosť z hry a podobne. Typickým príkladom toho sú futbalisti z Klčova, ktorým možno priradiť prívlastok najslušnejšie a najsympatickejšie mužstvo súťaže. Na jar sa ešte hrá o veľa bodov a je v silách hráčov, aby skončili ešte na lepšom, ako terajšom ôsmom mieste.

V. Folkmar B

Kedysi Kojšov, teraz pod hlavičkou Veľkého Folkmara B. Káder sa prakticky nezmenil a rovnako ani výkony. Vonku dokázali potrápiť súperov, ale ani jeden z piatich zápasov nevyhrali. Doma prekvapili hlavne vysokým víťazstvom (4:0) nad favorizovanými Domaňovcami.

Dravce

Najviac sa meno klubu spájalo s udalosťami z 2. kola a domácim zápasom s Odorínom. Po prísnom verdikte disciplinárky to vyzeralo na odhlásenie zo súťaže. Nakoniec zvolili správne rozhodnutie a ostali. V Dravciach futbal vedia hrať, len sa musia viac sústrediť na hru, ako na dianie okolo. Príkladom toho bol posledný zápas jesene doma so Švedlárom, keď diváci videli veľmi dobrý a slušný zápas.

Matejovce n/H

Hlavu hore, Matejovčania! Aj takúto podobu má niekedy futbal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.