Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Do Zvolena si Košičania idú minimálne po požičané

Sportnet|Publikované 17. okt 2003 o 22:00

Košice - Hokejistov HC Košice sa včerajšie 14. extraligové kolo netýkalo, pretože svoj duel na ľade Zvolena dohrávajú až dnes od 17. hodiny pred

televíznymi kamerami.

Kým Zvolenčaia v utorok predohrávali duel 40. kola so Slovanom (vyhrali 5:2), východniari hrali naposledy minulú nedeľu doma so Žilinou. Bez súťažného stretnutia teda boli takmer celý týždeň. "Iste, že prestávky v čase, keď sa mužstvu začína dariť, nevítame. Myslím si však, že sme pauzu využili dobre a v tréningovom procese sme sa snažili udržať formu, ktorú sme v prechádzajúcich zápasoch ukázali. Chceme sa vyhnúť takým duelom ako v Martine, kde sa nám vôbec nedarilo a radi by sme predviedli dobrý hokej aj na ľade súpera," uviedol pre náš denník tréner HC Róbert Spišák. Kaźdý hokejista má zápasy radšej ako tréningy, takže po prestávke by sa na duel vo Zvolene už mali tešiť, a tak ostáva veriť, že to bude vidieť aj na ľade. "Určite, pauza chlapcov vybudila a pred televíznym stretnutím sú odhodlaní. Som presvedčení, že predvedú svoje maximum, lebo pripravení sú dobre. Chýbať nám bude len Gajdoš, ktorý má hnisavú angínu a dlhodobo zranený Caban. Ten už začal s tréningom, ale rameno ešte nezaťažuje, naplno sa bude môcť priporavovať asi o tri týždne."

Aj keď Zvolenčania majú v úvode sezóny výkyvy, predsa len, majú svoje meno i kvalitu, preto modro-bielych dnes nečaká nič jednoduché. "Iste, bude to ťažký zápas, Zvolen má za sebou vydarený duel proti Slovanu. Pevne verím, že súboj bude mať patričnú kvalitu a podarí sa nám minimálne to, čo Zvolenu u nás." Zvolenčania si v prvom meraní síl odviezli z Košíc bod za remízu 2:2, znamená to, že ani východniari nechcú odchádzať naprázdno. Prostredníctvom televíznych kamier bude duel sledovaný na celom Slovensku, aj preto bud tento súboj dôležitý. "Určite, je to tak," priznáva R. Spišák.

Hneď o deň neskôr, už zajtra privítajú Košičania na svojom štadióne Poprad. V závere týždňa teda majú poriadne nahustený program. "Môže to byť aj výhodou, že hráme dva dni za sebou. Po prestávke majú chlapci dosť síl, aj keď kvalitné zvolenské mužstvo nás bude stáť urćitú námahu. Popradčania budú mať deň voľna k dobru, ale my chceme odčiniť prehru spod Tatier." Veľa bude záležať aj od dnešného duelu vo Zvolene. ak Košičania uspejú, aj na zajtrajší zápas môžu nastúpiť vo väčšej pohode ako keď dnes prehrajú. Tak, či tak, s Popradom by mali doma zabrať naplno. "Presne tak. Bez ohľadu na výsledok stretnutia vo Zvolene chceme vyhrať. zápasy však berieme tak, ako nasledujú, najprv sa musíme sústrediť na Zvolen. Myslím si, že máme mužstvo na to, aby sme dva zápasy za sebou zvládli v dobrom tempe a kvalitnom prevedení." Ak východniari zopakujú nasadenie, s ktorým vyrukovali do posledného zápasu proti Žiline, o výsledky by sa nemuseli obávať. "Jasné, proti Žiline sme odohrali veľmi vydarený duel, najmä v prvej polovici nás zdobilo obrovské tempo a vysoké nasadenie. Takúto hru chce produkovať aj naďalej," uzavrel kormidelník HC.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.