Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Do Vaduzu Sninský za Haneka, Jurkemik berie aj víťazstvo 1:0

SITA|8. okt 2003 o 10:18

BRATISLAVA 8. októbra (SITA) - Hlavný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ladislav Jurkemik musel v utorok večer urobiť jednu vynútenú zmenu v 18-člennej nominácii A-tímu SR na záverečné vystúpenie v kvalifikácii ME 2004 vo Vaduze proti domácemu Li

chtenštajnsku. Za obrancu Dinama Moskva Michala Haneka, ktorý mal po prílete z Ruska zdravotné problémy so žalúdkom, po vyšetrení ho aj hospitalizovali v dubnickej nemocnici a do Lichtenštajnska nemôže odcestovať, povolal do kádra 26-ročného Dušana Sninského z majstrovského klubu MŠK Žilina. "Za Haneka prichádzal do úvahy jeden z tria Sninský, Kratochvíl, Doležaj, rozhodol som sa pre prvého menovaného. Sninský môže nastúpiť na poste stopéra i v stredovej línii ako defenzívny štít, na Hanekov post pravého obrancu by sa zas mohol presunúť Zabavník," povedal pre agentúru SITA lodivod slovenskej reprezentácie. Na margo Haneka, ktorý zo spomínaných zdravotných dôvodov nemohol prísť na utorkový večerný zraz o 18.00 h do bratislavského Domu športu, L. Jurkemik skonštatoval: "Po prílete z Ruska sa u Miša vraj prejavila nevoľnosť, zvracal a po vyšetrení si ho nechali v dubnickej nemocnici. Podľa mojich čerstvých informácii musí zostať Hanek minimálne týždeň v nemocnici. Jeho ošetrujúci doktor nášmu reprezentačnému lekárovi oznámil, že ešte neurčil presne Hanekovu diagnózu. Chýbajú mu asi ešte ďalšie vyšetrenia, ktoré Mišo pravdepodobne absolvuje v stredu. Keďže dlhšie som už čakať nemohol, do mužstva pribudol K výprave sa Dušan pridá v stredu ráno a už od 10.30 h bude v Senci trénovať s tímom."

Podľa slov kormidelníka A-tímu SR sú ostatní hráči v poriadku. "Menšie nachladnutie nepočítam, chlapci sú zdraví, trochu narazený sval hlásil akurát Vittek."

Futbalisti sa po zraze presunuli do svojho prechodného domova - hotela Relax v Senci. V tamojšom Národnom tréningovom centre sa budú pripravovať až do piatkového odchodu do Lichtenštajnska. "V stredu máme dva tréningy - predpoludním o 10.30 h a večer od 19.00 h, vo štvrtok je na programe iba jedna - večerná tréningová jednotka. Odlietame v piatok predpoludním, oficiálny tréning na štadióne vo Vaduze je o pol ôsmej večer," doplnil dalšie informácie lodivod slovenskej reprezentácie. Ladislav Jurkemik však nechce v žiadnom prípade súpera brať na ľahkú váhu. "Slovenský futbal ešte nie je tak ďaleko, že si môže dovoliť niekoho podceniť. Je to pre nás tiež kvalifikačný súper, rovnako ako Anglicko či Turecko. Osobne tak Lichtenštajnsko aj beriem, dúfam, že to takto bude brať aj mužstvo. Súper bude vo Vaduze určite nebezpečný a nepríjemný." V predchádzajúcej kvalifikácii MS 2002 sa s ňou Slovensko rozlúčilo 7. októbra 2001 v Skopje jednoznačným víťazstvom 5:0. Na otázku, či nechce súčasný kouč napodobniť vtedajšieho trénera Jozefa Adamca, Ladislav Jurkemik uviedol: "Ja som s Adamcom nikdy nesúťažil a ani teraz nebudem. Naopak, budem spokojný, keď vyhráme aj 1:0. Dôležité sú totiž tri body, je to naša povinnosť. Na zápas vo Vaduze sa preto musíme zodpovedne pripraviť."

Aktuálny príchod Dušana Sninského za chorého Michala Haneka do A-tímu SR znamená, že L. Jurkemik má teraz k dispozícii 13 legionárov a 5 hráčov zo slovenskej najvyššej súťaže.


Upresnená 18-členná nominácia A-tímu SR na kvalifikačný zápas ME 2004 proti Lichtenštajnsku vo Vaduze (hrá sa v sobotu 11. 10. 2003 o 20.00 h na štadióne Rheinpark):

Brankári: Miroslav König (Elazigspor/Tur.), Branislav Rzeszoto (MŠK Žilina)

Obrancovia: Stanislav Varga (Celtic Glasgow/Škót.), Vladimír Labant (Sparta Praha/ČR), Maroš Klimpl (Viktoria Žižkov/ČR), Vladimír Leitner (FK Teplice/ČR), Branislav Labant, Dušan Sninský (obaja MŠK Žilina)

Stredopoliari: Karol Kisel (Slovan Liberec/ČR), Radoslav Zabavník (MŠK Žilina), Marek Mintál (1. FC Norimberg/Nem.), Rudolf Urban (MŠK SCP Ružomberok), Vladimír Janočko (Austria Viedeň/Rak.), Rastislav Michalík (Sparta Praha/ČR)

Útočníci: Tomáš Oravec (Viktoria Žižkov/ČR), Peter Babnič (Sigma Olomouc/ČR), Szilárd Németh (FC Middlesbrough/Angl.), Róbert Vittek (1. FC Norimberg/Nem.)


Náhradníci:

Brankári: Ján Mucha st. (MŠK SCP Ružomberok), Tomáš Belic (1. FC Brno/ČR)

Hráči v poli: Martin Ďurica, Miroslav Barčík (všetci MŠK Žilina), Mário Breška (Matador Púchov), Roman Kratochvíl (Denizlispor/Tur.), Peter Doležaj, Juraj Dovičovič (obaja ZTS Dubnica), Henrich Benčík (FK Teplice/ČR), Ľuboš Reiter (Sigma Olomouc/ČR), Marián Kurty (MŠK SCP Ružomberok).

Súvisiace články