Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Do tretice to konečne vyšlo!

Sportnet|Publikované 31. mar 2009 o 22:00

Dva roky po sebe sa hokejisti Spišskej Novej Vsi zbytočne pokúšali o návrat medzi slovenskú špičku. Od začiatku sezóny 2008/2009 visel na zimáku

obrovský nápis Do tretice to vyjde! A vyšlo

SP. NOVÁ VES. Rekordná návšteva sezóny sa od úvodného buly nevedela dočkať prvého gólu. Z oboch strán to však v pondelok bol veľmi opatrný zápas. Na oboch aktéroch bolo dosť badať únavu z náročných barážových bojov.

Rozhodli prvé dva

Už dávno pred stretnutím sa ozývali "zaručené" informácie, ako celá baráž skončí. Tou "naj" bolo, že séria bude na sedem zápasy a vyhrá Spišská Nová Ves. Všetky dohody a prognózy sa ukázali ako vymyslené bludy. "Rozhodujúce boli prvé dva víťazné zápasy. To rozhodlo. Potom sa už Kežmarčanom ťažko doháňalo. Spišská Nová Ves má mladé mužstvo vystužené skúsenými staršími hráčmi. Bola tu výborná partia a Novovešťania si extraligu plne zaslúžia," povedal po stretnutí jeden z najskúsenejších hráčov už nového extraligistu Marián Smerčiak.

Veľký úspech

Po siedmich rokoch sa tak znova v metropole Spiša bude hrať extraliga. Je to obrovské zadosťučinenie predovšetkým fanúšikom, ktorí stále verili. "Naposledy som taký obrovský úspech zažil, keď sme takmer presne na deň pred tromi rokmi vybojovali pre Spišskú Novú Ves juniorský majstrovský titul. Teraz som rád, že som stál pri ďalšom veľkom úspechu," radostne skonštatoval v šatni mladý útočník Matúš Leskovjanský a so spoluhráčmi poťahovali z víťazných cigár. "No to je paráda. Tak toto si možno dám zarámovať," smial sa Juraj Prokop, keď sme mu ukázali fotku jeho rozhodujúceho gólu do prázdnej brány, ale jeho slová prerušovali príkazy Pavla Smika, aby ho spoluhráči neostrihali dohola a na strede mu nechali kohúta. Slastné chvíle postupu si hráči najprv užívali v šatni. Potom sa už debata točila okolo toho, kde pri pohári tekutého moku oslávia postup. Zaslúžený postup! Oslavy trvali do rána bieleho. Funkcionári oslavovali vo "vipke". Žiadne bujará veselica nebola. Skôr naopak. Z celej play off a baráže už boli všetci riadne unavení a vynervovaní. Ale na tvárach všetkých sa zračila spokojnosť. V sezóne 2009/2010 bude hrať Spišská Nová Ves extraligu!

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.